Dotacje UE

Remonty pomieszczeń i inwestycje w SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą

W ostatnim czasie SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą dokonał kompleksowej przebudowy części pomieszczeń dawnego oddziału ginekologiczno - położniczego o powierzchni 191,20 m kw. W wyniku przeprowadzonych prac utworzono 5 sal dla pacjentów z indywidualnymi łazienkami (w tym 1 sala przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz punkt pielęgniarski.

 

Wyremontowane pomieszczenia zostaną wykorzystanie na potrzeby oddziałów szpitala.

Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, kwota to: 1.003.826,56 zł.

MILION ZŁOTYCH WSPARCIA NA INWESTYCJĘ W SPZOZ NOWE MIASTO

W dniu 11.08. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Fiks w obecności Dyrektora SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą Barbary Gąsiorowskiej, Dyrektora ds. Medycznych Beaty Kozieł i Specjalisty ds. zamówień publicznych Artura Banasiewicza wizytował teren szpitala objęty remontem.

SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą realizuje w trybie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowę części nieużywanej powierzchni w celu przygotowania nowych pomieszczeń na potrzeby pacjentów.

Kategoria: 

Szkoła jak nowa. Koniec prac termomodernizacyjnych w Sułkowicach

Zakończyła się termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Sułkowicach. W ramach inwestycji wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, modernizację centralnego ogrzewania, zamontowano energooszczędne oświetlenie LED i instalacje fotowoltaiczną. Koszt całkowity zadania to 727.470,00 zł.

Kolejny sprzęt z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w nowomiejskim szpitalu w walce z COVID-19

Walka z Covidem nie została jeszcze wygrana. Znów znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, ponieważ w całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem systematycznie rośnie. Najlepszym dowodem na to, że szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem zakażenia jest fakt, że coraz mniej chorych zaszczepionych trafia pod respiratory.

Mazowiecki Program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

W dniu 10 sierpnia 2021 roku Wójt Władysław Piątkowski przy kontrasygnacie Skarbnika Hanny Grotek podczas roboczego spotkania z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisał aneks do umowy partnerskiej na rzecz realizacji Projektu „Mazowiecki Program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

Strony