Z życia PSP Gołosze

Poczta Walentynkowa w PSP w Gołoszach
Zgodnie z tradycją naszej szkoły cała społeczność szkolna obchodzi walentynki, obdarowując się wzajemnie liścikami o sympatycznej treści. Można je było wkładać do specjalnej "skrzynki", którą otwierają przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na apelu szkolnym. Wszyscy w tym dniu czują wyjątkową radość i wzajemną życzliwość. Oczekiwanie na sekretny liścik od tajemniczej wielbicielki lub wielbiciela sprawia uczniom wielką frajdę.
Teatrzyk objazdowy pt. „Najlepszy rachunek to dobro i szacunek” w PSP w Gołoszach
W dniu 16.02.2018 r. szkołę odwiedził teatrzyk objazdowy z Białego Stoku z występem pt. „Najlepszy rachunek to dobro i szacunek”. Uczniowie z wielką ochotą oglądali przedstawienie i w nim uczestniczyli udzielając prawidłowo odpowiedzi na pytania padające od aktorów. Przedstawienie miało na celu przypomnieć uczniom jak należy się zachowywać w życiu codziennymi. Jednym z przesłań jakie nosił ze sobą występ było to, że każdego dnia trzeba starać się być dobrym, bo dobro do nas wraca.

Akcja szkoła czytająca dzieciom w PSP w Gołoszach
Dnia 19.02.2018r. w PSP w Gołoszach odbyło się kolejne głośne czytanie w ramach akcji ''Czytająca szkoła''. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego p. Katarzyny Rylskiej przygotowali legendę pod tytułem „Bazyliszek” w wersji polsko - angielskiej. Scenografia oraz wspaniałe rekwizyty i stroje przygotowane przez uczniów i ich rodziców przeniosły nas do legendarnych czasów, co spodobało się wszystkim oglądającym naszych młodych aktorów. Obchodzimy w tym roku jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, więc legendy i inne teksty kultury w wersji polsko – angielskiej będą wspaniałym sposobem na przypomnienie uczniom legendarnych początków i historii państwa polskiego, a także doskonalenia praktycznej umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Wyniki konkursu plastycznego pt.: ”Coś Ty kotku, miał?”
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt.: ”Coś Ty kotku, miał?” mający na celu promowanie spożycia mleka i nabiału. Wzięli w nim udział uczniowie klas II-V. Klasy te objęte są programem „Mleko w szkole”. Nagrody w konkursie ufundowała OSM Łowicz. Zwycięzcom gratulujemy!
I miejsce – Magdalena Kacprzak
II miejsce – Katarzyna Kowalska
III miejsce – Aleksandra Kacprzak

Kategoria: