Sport

Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego na meczu siatkówki w Bełchatowie

Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na meczu siatkówki w Bełchatowie
Na fali zainteresowania siatkówką po wygranych przez reprezentację Polski tegorocznych Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej mężczyzn, 7 listopada uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wybrali się do Bełchatowa na mecz siatkarskiej PlusLigi, czyli najwyższej ligi rozgrywek męskiej siatkówki w Polsce.

Kategoria: 

Hala Sportowa w Belsku już otwarta

W dniu 27 września uroczyście otwarto inwestycję na którą czekali miłośnicy sportu w całej gminie Belsk Duży.
- Dzisiaj spotkaliśmy się, aby cieszyć się wspólnie z tego dzieła, mówił w dniu otwarcia Wójt Władysław Piątkowski. Bardzo dziękuję Radzie Gminy za podjęcie tej decyzji, bo za nią poszły pieniądze. Dziękuję mieszkańcom gminy za cierpliwość, a zebranym za ich dzisiejszą obecność.

Kategoria: 

Akademia Sportu Galaktikos

Akademia Sportu Galaktikos powstała w kwietniu 2018 roku. Bodźcem do założenia Akademii byli rodzice, których życzeniem było, aby powstało miejsce zapewniające ich pociechom najlepsze warunki rozwoju ze szczególnym naciskiem na zdrowy, zrównoważony trening prowadzony przez trenerów-pedagogów. W naszej Akademii chcemy, aby każde dziecko było tak samo ważne, docenione i potrzebne. Treningi odbywają się na boisku gminnym oraz w sali gimnastycznej PSP w Belsku Dużym (wkrótce otwarcie hali sportowej).

Kategoria: 

RODZINNIE i NA SPORTOWO

15 sierpnia w Błędowie odbył się GMINNY TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości.
W turnieju udział wzięło 10 drużyn. Po długiej rywalizacji zwyciężyli ZIEMBA ADAM i STEFAŃSKI KAMIL, reprezentacja sołectwa WILHELMÓW, drugie miejsce zajęli GÓRSKI SEBASTIAN i SZYBIŃSKI JAROSŁAW, którzy reprezentowali również sołectwo WILHELMÓW.
Zaś trzecią lokatę wywalczyli przedstawiciele sołectwa GOLIANY w osobach KĘPKA JAKUB i SITAREK JAKUB. Puchary zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Marek Mikołajewski.

Kategoria: 

BEZPIECZNE WAKACJE ZE SZTUKAMI WALKI

Grójecka Szkoła Sportów Walki MARCELI TEAM i Mazowieckie Stowarzyszenie Karate organizatorzy akcji "Bezpieczne Wakacje ze Sztukami Walki" zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w cyklu treningów z zakresu Boksu,Karate i Kick Boxingu.

Zajęcia odbywać się będą w sierpniu we wtorki i czwartki w godz.popołudniowo-wieczornych w hali Spartakus w Grójcu ul.Sportowa 16.

Bezpłatne zapisy pod numerem tel.607177908.
Warsztaty prowadzą doświadczeni instruktorzy posiadający przygotowanie pedagogiczne

MARCELI TEAM

Kategoria: 

Młodzieżowe strzelanie

25 maja 2018r. na strzelnicy kulowej KŻR – LOK w Warce odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Grójeckiego pod Patronatem Starosty Grójeckiego. Zawody otworzył Wicestarosta Grójecki Dariusz Piątkowski oraz sędzia główny zawodów Tadeusz Orłowski. 

Głównym celem zawodów było kształtowanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród młodzieży szkolnej. 

Kategoria: 

X Edycja turnieju Sułkowice Cup

31 Maja na boisku „Ligówki” w Sułkowicach odbyła się X Edycja turnieju Sułkowice Cup. Jak co roku, rozgrywane były dwie dyscypliny sportowe: piłka nożna (2 boiska) oraz siatkówka plażowa (również dwa równoległe boiska).

Pogoda dopisała wyjątkowo – było ciepło i słonecznie, kibice przybyli tłumnie, a gorący doping był dużym wsparciem dla zawodników. Głodni i spragnieni mogli skorzystać z grilla i baru – nie zabrakło karkówki, kiełbasek i zimnych napojów.

Kategoria: 

III Amatorskie Zawody Siłowe

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w III Amatorskich Zawodach Siłowych. 5 konkurencji pozwoli wyłonić najsilniejszego z uczestników. Ostatnio najlepszy okazał się Paweł Osuch z Linina. Zawody odbędą się podczas Dni Chynowa. Zapraszamy do udziału.

Z poważaniem
Bernaciak Piotr
Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Chynów

Kategoria: 

Dzień 3 maja 2018r. w Błędowie tradycyjnie upłynął pod znakiem biegów

W słoneczny poranek na stadion przybyli zawodnicy biorący udział w biegach dla upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz kibice.
Tegoroczne biegi wpisane zostały w kalendarz obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Do udziału w zawodach stawiło się 175 uczestników. Biegi odbywały się w 18 kategoriach wiekowych.

Kategoria: 

Sezon rozpoczęty, kolarze opanowali Grójec!

W sobotę, 21 kwietnia odbył się pierwszy wyścig z cyklu ŻTC BIKE RACE 2018, areną zmagań był Grójec. Dopisała znakomita pogoda i frekwencja, w zawodach wzięło udział ponad 270 zawodników.
W zależności od kategorii wiekowej kolarze rywalizowali na dystansie od 34,5 do 106,5 kilometra w dwóch cyklach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Start ostry i meta zlokalizowane były niedaleko Grójca, dokładnie w Skurowie, a nawrót następował w Józefowie.

Kategoria: 

Tomasz Pelchen pobiegnie czwarty raz w Wings for Life World Run

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą. Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Odbywa się on w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą.
Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym.

Kategoria: 

Rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet

W poniedziałek, 5 lutego o godz. 16.00 w sali Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu  rozpoczął się bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pod hasłem „PRZEZORNA I BEZPIECZNA”.

Pierwsze spotkanie otworzyli nadkom. Robert Faryna, Wicestarosta Dariusz Piątkowski, Skarbnik Powiatu Grójeckiego Agnieszka Bilska oraz Dyrektor szkoły Zbigniew Krawczak. Do kursu przystąpiło blisko 30 pań.

Kategoria: 

Turniej Tarczyn Cup

10.12.2017r. nasi zawodnicy Legia Soccer Schools Grójec 2008 wzięli udział w turnieju halowym w Tarczynie. Do turnieju przystąpiło 8 zespołów.

W grupie zmierzyliśmy się z takimi zespołami jak Victoria Głosków, UKS TKM Kąty oraz Orły Zielonka. Po świetnej walce grupowej dotarliśmy do półfinału, gdzie stoczyliśmy bratnią walkę z LSS Praga. W finale nieznacznie daliśmy się pokonać zespołowi Orły Zielonka.
Jesteśmy dumni z naszych chłopców z LSS Grójec. II miejsce to świetny wynik. Dalej mocno trenujemy. (L)

Trener
Daniel Bloch
tel. 665 358 615

Kategoria: 

Michał Maciejczyk powołany do kadry Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej

Michał Maciejczyk to uzdolniony sportowo uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym oraz utalentowany piłkarz GKS Belsk Duży.
W ostatnim czasie, Michał został powołany na piłkarskie konsultacje kadry Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej chłopców urodzonych w 2006r, w których łącznie wystąpiło ok. 70 młodych piłkarzy z całego rejonu radomskiego.

Kategoria: 

Na podium Ziemi Radomskiej

Gmina Belsk Duży powoli staje się kolebką unihokeja. Po zwycięstwie w zmaganiach powiatowych chłopcy z Belska zajeli trzecie miejsce Międzypowiatowych Zawodach Ziemi Radomskiej.

W dniu 2 grudnia 2017r. na hali sportowej Gimnazjum Publicznego nr 10 w Radomiu odbyły się finał międzypowiatowy drużyn unihokeja w kategorii gimnazjum. Wśród chłopców, podopieczni Tomasza Wesołowskiego zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli historyczne trzecie miejsce.
Trzymamy kciuki za podopiecznych Tomasza Wesołowskiego i liczymy na kolejne sukcesy!

8.12.17

Kategoria: 

BOKSERSKIE TROFEA DLA GRÓJCA

Zawodnicy reprezentujący Gminę Grójec wywalczyli 4 puchary, 2 medale złote, 4 srebrne i 3 brązowe na Turnieju Bokserskim o Puchar Wójta rozegranym 2 grudnia w Szkole Podstawowej w Jasieńcu.
W młodszych kat.reprezentanci Grójeckiej Szkoły Karate MARCELI TEAM w walkach bokserskich zdobyli: puchar za I miejsce - Janek Stepień, medale srebrne:Przemek Traczyk, Asia Kabassa, Janek Laskowski,medale brązowe: Piotrek Wasążnik, Sebastian Niczewski, Nadia Wawrzyniak.
W Walce z Cieniem medale złote wywalczyli:Sebastian Niczewski i Przemek Traczyk.

Kategoria: 

II DZIECIĘCY TURNIEJ KARATE IKA – KIDS CUP 2017

W dniu 25 listopada 2017 roku w Grójcu, odbył się II DZIECIĘCY TURNIEJ KARATE IKA - KIDS CUP 2017. Patronat nad turniejem, objął Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Pan Jacek Stolarski. W zawodach wystartowało 147 zawodników z 12 klubów karate z Mazowsza oraz Kujawsko-Pomorskiego.  Organizatorem turnieju był Klub Karate "Seiken" Grójec (Shihan Jacek Chałupka) oraz International Karate Association Poland.

Kategoria: 

Kolejne medale

W sobotę (7.10) zawodnicy klubu Piranie startowali w II Międzynarodowym Turniej Judo ,,Rising Star’’ w Płocku, który patronatem objął znany trener Paul Henning Kock.
Zawodnicy klubu Piranie wywalczyli sześć medali. Na najwyższym podium stanęła Urszula Stachera, która startując w dwóch kategoriach wagowych zdobyła dwa złote medale.
Hania Brzozowska startując również w dwóch kategoriach wagowych wywalczyła srebrny medal. Walkę o złoto przegrała z klubową koleżanką a w swojej kategorii wagowej wywalczyła brązowy medal.

Kategoria: 

POWIATOWE STRZELANIE

26 sierpnia 2017r. na strzelnicy kulowej KŻR LOK w Warce odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz XIX Samorządowe Zawody Strzeleckie o „Puchar Starosty Grójeckiego". Zawody otworzyli wicestarosta grójecki Dariusz Piątkowski, radny powiatu grójeckiego Marian Górski oraz sędzia zawodów Tadeusz Orłowski.

Kategoria: 

ZAWODY STRZELECKIE NA STRZELNICY KŻR LOK WARKA Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

W dniu 12.08.2017r pasjonaci strzelectwa sportowego z Powiatowego Oddziału Grójeckiego Związku Weteranów i Rezerwistów WP oraz członkowie Koła Żołnierzy Rezerwy LOK Warka z okazji święta WP, sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK Warka. Prezes tego klubu Pan Tadeusz Orłowski w swoim słowie powitalnym podkreślił to, że większość uczestników tych zawodów, zamiłowanie do strzelectwa wyniosła z wojska a wyjątkiem są obecne na tych zawodach Panie i młodzież.

Kategoria: 

Krzechowicz i Nowak rezygnują z GKS-u

W minionym tygodniu Daniel Krzechowicz prezes GKS-u Belsk Duży, a także Tomasz Nowak wiceprezes GKS-u Belsk Duży złożyli w czasie zebrania zarządu pisemne rezygnacje z funkcji, które pełnili oraz równocześnie z funkcji członków zarządu GKS-u Belsk Duży. Krzechowicz i Nowak w zarządzie byli od lutego 2016 r. W tym okresie wspólnych działań w klubie powstały dwie drużyny juniorskie (żaków rocznik 2008/2009, młodzików 2005/2006). Drużyna seniorów zajęła dwukrotnie drugie miejsce na szczeblu rozgrywek B-klasowych. Obecnie w klubie trenuje 73 zawodników.

17-07-2017

Kategoria: 

Ekologicznie i zdrowo czyli na sportowo!

Boisko przy Zespole Szkół w Błędowie w dniu 9 lipca stało się płaszczyzną do sportowej rywalizacji zespołów, które wyraziły chęć udziału w Turnieju Piłki Plażowej w ramach projektu „Ekologicznie i zdrowo czyli na sportowo!” realizowanego ze środków FIO – Mazowsze Lokalnie. W rozgrywkach udział wzięło 8 drużyn z gmin należących do obszaru LGD „Wszyscy Razem” takich jak: Gmina Błędów, Belsk Duży, Pniewy, Nowe Miasto nad Pilicą, Odrzywół, Stowarzyszenie Gosposie i Babska Rzeczpospolita Klwów oraz drużyna LGD ”Wszyscy Razem”.

Kategoria: 

Sułkowice Cup

15 czerwca 2017 na boisku „Ligówki” w Sułkowicach odbyła się 9. Edycja turnieju Sułkowice Cup. Jak co roku, rozgrywane były dwie dyscypliny sportowe: piłka noż...na (2 boiska) oraz siatkówka plażowa (również dwa równoległe boiska).
Pogoda dopisała wyjątkowo – było ciepło i słonecznie, kibice przybyli tłumnie a gorący doping był dużym wsparciem dla zawodników. Głodni i spragnieni mogli skorzystać z grilla i baru – nie zabrakło karkówki, kiełbasek i zimnych napojów.

Kategoria: 

Strony