Straż pożarna

UWAGA MIESZKAŃCY

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Analizując ostatnie nasze zdarzenia APELUJEMY a zarazem zwracamy się do Was z prośbą o zakładanie odblasków. Dla Nas i naszych rodzin, szczególnie teraz kiedy dzień jest krótszy powinno stać się to nawykiem a zgodnie z polskim prawem w określonych sytuacjach jest to też obowiązkiem.

Kategoria: 

OSP W LIPIU Z ABSOLUTORIUM

W sobotę 11 marca odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze OSP w Lipiu.
Zarząd OSP w Lipiu po przedstawieniu sprawozdania z działalności za 2022 r. uzyskał absolutorium. Leszek Przybytniak, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przekazał Strażakom 5 kompletów ubrań specjalnych ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Kategoria: 

OSP Lewiczyn trzecia w powiecie

W sobotę, 17 września 2022 roku na Stadionie w Grójcu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie zajęli trzecie miejsce.

ierwszą konkurencją rozegraną podczas zmagań, które odbyły się na Stadionie GOS “Mazowsze” była sztafeta. Strażacy z Lewiczyna wykonali ją niemal wzorowo. Komisja sędziowska dopatrzyła się jednak jednego błędu i przyznała druhom z Gminy Belsk Duży pięć punktów karnych…

 

Kategoria: 

Dary dla najmłodszych pacjentów SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą

Pobyt dziecka w szpitalu to duży stres dla maluchów, jak i jego rodziców. Wszyscy wokół starają się najlepiej jak potrafią, by czas spędzony podczas pobytu w szpitalu lub w poradni był dla dziecka przyjemny, gdyż niestety wiąże się to często z dyskomfortem i bólem. Mały pacjent nie zawsze ma ochotę przebywać w sali, dlatego warto zainteresować go czymś, co pozwoli mu na chwilę zapomnieć o chorobie. Takim panaceum okazują się często zabawki; w tym najczęściej pluszaki-przytulanki.

Bądźmy bezpieczni w wakacje

Konkurs dla MDP "Bądźmy bezpieczni w wakacje".

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Nowosielskiego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu województwa mazowieckiego. Konkurs pn. "BĄDŹMY BEZPIECZNI W WAKACJE" ma na celu popularyzację bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku.

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 16 sierpnia 2022 roku (liczy się data stempla pocztowego).

Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody!

Kategoria: 

Strony