Mieszkanie 42m2: dwa pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz oraz balkon, strych, piwnica. Na trzecim ostatnim piętrze bez windy. Przy ul. Orzeszkowej w Grójcu. Do wynajęcia od października. Opłata 1800zl + woda, prąd, gaz. Kaucja 1800zl. Tel 509 603 239

Muzyka

Za nami jubileuszowa 10. SpłyWarka

23 lipca w sobotę odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Pierwsza część Festiwalu odbyła się w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Od godz. 9:30 na miejscu pojawiły się zespoły i soliści gotowi zaprezentować swoją twórczość przed Jury i powalczyć o nagrody i statuetkę Grand Prix. Choć wszystkim zależało na zajęciu jak najwyższego miejsca, to atmosfera przed konkursem nie wskazywała na jakąkolwiek rywalizację.

Kategoria: 

Młodzi muzycy w Starej Wsi

W Łęczeszycach powstała nowa orkiestra. Jej twórcą i dyrygentem jest Agata Dąbrowska. W jej działania włączył się aktywnie belski samorząd. Wójt Władysław Piątkowski zaprosił młodych muzyków do świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.

Budynek GOSiR od kwietnia jest oficjalnie nowym miejscem prób nowopowstałej orkiestry. Kierownik belskich obiektów sportowych GOSiR Marek Szewczyk zadbał, aby w każdy piątek muzycy mieli jedną z sal świetlicy tylko dla siebie.

 

Kategoria: 

,,Letnia strefa muzyki’’ w parku w Winiarach

Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na niedzielny koncert pod gołym niebem!

W ramach projektu realizowanego z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec,

16 sierpnia o godz. 16.00 przy budynku Centrum Edukacyjno – Muzealnego, odbędzie się kolejny koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’.

Koncertową niedzielę rozpocznie zespół Kuba Szydło Trio, utalentowani muzycy:

Paweł Puszczało – bass, Rafał Stępień – piano, Kuba Szydło – drums.

 

Kategoria: 

Pomagać śpiewająco!

Takie hasło mogą śmiało głosić soliści i instrumentaliści, dwóch scholi młodzieżowych działających na terenie naszej Gminy Błędów. Schola Cordis z Lipia oraz Schola z Błędowa w ostatnie dwie niedziele tj. 12 i 19 stycznia br. zorganizowały dwa dobroczynne koncerty ze zbiórkami przeznaczonymi na leczenie Mai Gozdek z Błędowa oraz Kubusia Owczarka z Mogielnicy. Ponad 40 młodych osób wykonało wspólnie kolędy, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne. Obydwu wydarzeniom towarzyszyła niezwykle ciepła i świąteczna atmosfera. Parafie Trójcy Przenajświętszej w Lipiu oraz Opieki Św.

Kategoria: 

Wyjątkowy koncert zakończył rok 2019 w Muzeum

21 grudnia w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się XXII „Wieczór z Kulturą", którym zakończono muzealny i artystyczny rok 2019 w instytucji kultury współprowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Powiat Grójecki. Na wstępie koncertu dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak powitała Gości i przypomniała pokrótce wydarzenia 2019 r.

Kategoria: 

Strony