X edycja Koncertu Pieśni Sakralnych w hołdzie Janowi Pawłowi II za nami

Pod Patronatem Starosty Powiatu Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka
IX edycja Koncertu Pieśni Sakralnych w hołdzie Janowi Pawłowi II organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu nie bez przyczyny odbyła się 28 kwietnia2019r., tuż po świętach Wielkiej Nocy. Była to niedziela Miłosierdzia Bożego powiązana z wizytą kanoniczną biskupa Piotra Jareckiego w parafii Jasieniec. Święto Bożego Miłosierdzia rodziło się w blaskach wielkanocnego poranka. Pan Jezus wskazywał pokornej siostrze Faustynie, by w pierwszą niedzielę po Wielkanocy uczcić Boże Miłosierdzie mówiąc: "Ile razy chcesz Mi sprawić radość, to mów światu o Moim wielkim i niezgłębionym miłosierdziu". Idea ta wpisała się także w motto przewodnie Koncertu, realizując się w słowach Jana Pawła II wypowiedzianych podczas homilii na Błoniach w 2000 roku: „Niech przesłanie o miłosiernej miłości Boga rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat”.

     Niedzielne popołudnie zgromadziło w progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych liczną widownię oraz uczestników koncertu. Uroczystość w tak wyjątkowej oprawie mogła się odbyć dzięki życzliwym gestom ze strony Patronatów i firm na stałe współpracujących ze szkołą. Patronatami uroczystości byli: Biskup Piotr Jarecki, Proboszcz Parafii Jasieniec – ks. Kanonik Andrzej Piekarczyk, Starosta Powiatu Grójeckiego – pan Krzysztof Ambroziak, pani Marta Cytryńska-Wójt Gminy Jasieniec. Koncert Pieśni Sakralnych zaszczycili swoją obecnością także: wikariusz Parafii Jasieniec -ks. Janusz Figurski, ks. Adam Rzeczkowski absolwent naszej szkoły i ks. Mariusz Balcerowicz, poseł na Sejm RP pan Mirosław Maliszewski, przewodniczący rady powiatu w Grójcu- pan Janusz Karbowiak, pani Teresa Bednarska- reprezentująca pana Marka Suskiego – szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów, sekretarz gminy Jasieniec - pan Tomasz Podhorecki, radni i pracownicy gminy Jasieniec

i powiatu grójeckiego, dyrektorzy placówek oświatowych: pani Alina Jarosz – dyrektor PSP w Jasieńcu, pani Iwona Janus – dyrektor PSP w Zbroszy Dużej, pani Danuta Kidacka – dyrektor Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu, prezesi, kierownicy instytucji gminy Jasieniec. Wśród publiczności nie zabrakło absolwentów, rodziców, rodzin i przyjaciół uczestników koncertu.

Pani dyrektor Dorota Nowak-Michałowska serdecznie powitała Biskupa Piotra Jareckiego w naszej szkole, przytaczając słowa starożytnej maksymy chrześcijańskiej mówiąc: „Gdzie Piotr, biskup, tam Kościół”. Życzyła udanego odbioru i miłych wrażeń podczas uroczystości. Konferansjerkę prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Wiktoria Brzezińska, uczennica III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, Piotr Wojciechowski, uczeń III klasy technikum informatycznego. Z roku na rok wzrasta liczba wykonawców, w tym roku udział w koncercie zadeklarowało 22 uczestników, w tym soliści, grupy muzyczne oraz chóry. Tak, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku uczestnicy koncertu nie zawiedli publiczności, wykazując różnorodność doboru repertuaru oraz jego wykonanie. Podczas pożegnania Biskupa Piotra Jareckiego, kontynuując tradycję koncertu konferansjerzy zaprosili Orkiestrę Dętą OSP W Jasieńcu oraz Huberta Dzikołowskiego do wspólnego odśpiewania ulubionej pieśni Papieża Polaka – Barki. Każdy z uczestników Koncertu otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Jana Pawła II oraz książkę o życiu i działalności naszego Papieża „Święty Jan Paweł II”. Nagrody zostały ufundowane przez Jego Ekscelencję oraz Proboszcza Parafii Jasieniec. W ten sposób dobiegła końca oficjalna część koncertu, po której nastąpiły ożywione rozmowy przy słodkim poczęstunku. Przy tej okazji można było usłyszeć wiele ciepłych słów o naszej szkole, o jej przyjaznej atmosferze , o dobrej opinii w środowisku, o tym jak się prężnie rozwija w ciągu ostatnich lat. Jest nam niezmiernie miło, że na koncertach goszczą nasi absolwenci z rodzinami i czule wspominają spędzone lata w murach naszej szkoły i chętnie wracają po latach. Wszystkim zaangażowanym w organizację tej podniosłej uroczystości składamy serdecznie podziękowania. Do zobaczenia na X jubileuszowej edycji koncertu, która już za rok.

Aneta Lewandowska i Anna Górecka

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/NoweDni/

..........................................................
Czekamy na Państwa materiały (REKLAMY, OGŁOSZENIA, ARTYKUŁY). Kontakt: reklama@nowedni.pl lub 510 005 664

Kategoria: