Futbol Amerykański po raz pierwszy w Grójcu

Futbol Amerykański po raz pierwszy w Grójcu – mecz Europejskiej Ligi ESL pomiędzy klubami z Polski oraz Litwy
Już 18 maja o godzinie 15.00 na stadionie miejskim w Grójcu zagości, po raz pierwszy w mieście futbol amerykański. Połączone siły klubów Dukes Ząbki i Red Raiders Grójec staną naprzeciw Iron Wolves Wilno w ramach rozgrywek Europejskiej Superligi Futbolu Amerykańskiego. Będzie to także pierwszy mecz międzynarodowy rozegrany na odremontowanym, grójeckim obiekcie.

Futbol amerykański to dynamicznie rosnąca dyscyplina w naszym kraju. Obecnie w każdym większym mieście znajduje się klub tej dyscypliny sportu, który uczestniczy w jednej z polskich lig futbolu amerykańskiego jak również w ligach międzynarodowych. Spotkanie, które będziemy mieli okazję zobaczyć w Grójcu będzie spotkaniem w ramach Europejskiej Superligi Futbolu Amerykańskiego, w którym uczestniczą drużyny z Polski i krajów Europy Wschodniej.

Wzorem tradycji futbolu amerykańskiego zza oceanu, kibiców czeka masa atrakcji, związanych z tym wydarzeniem. Należeć do nich będą food-trucki z amerykańskim jedzeniem, orkiestra oraz muzyka na żywo. Występy futbolistów uatrakcyjnią dodatkowo cheerleaderki, a całość zostanie opatrzona komentarzem na żywo, który wyjaśni wszystkim odwiedzającym stadion zasady gry.

Cieszymy się z możliwości wystąpienia przez Grójecką publicznością – komentuje amerykański trener drużyny Dukes Phillip Dillon. Mamy nadzieję, że pokażemy dobre widowisko, a grójecka publiczność zaznajomi się z tym niezwykłym sportem – dodaje.

Rywalem polskiej drużyny będzie zespół Iron Wolves Wilno, który niedawno pokonał na krajowym boisku inny polski zespół – Tigers Kraków. Nadaje to więc spotkaniu dodatkowego wymiaru rywalizacji.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 a bramy stadionu będą już otwarte od godziny 14:30. Spotkanie jest główną imprezą sportową w ramach odbywającego się w tych dniach w Grójcu sześćdziesiątych obchodów grójeckiego Święta Kwitnących Jabłoni. Wstęp na stadion jest bezpłatny.

LINK DO WYDARZENIA W SERWISIE FACEBOOK

https://www.facebook.com/events/449035575906806/

..........................................................
Czekamy na Państwa materiały (REKLAMY, OGŁOSZENIA, ARTYKUŁY). Kontakt: reklama@nowedni.pl lub 510 005 664

Kategoria: