Ćwiczenie z wojskami pk. „MYSZOŁÓW-19”

W 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego odbywa się ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. „MYSZOŁÓW-19”. Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej biorą udział w ćwiczeniu, jako dodatkowy ćwiczący. Tematem przedsięwzięcia jest „Przemieszczenie komponentów lotniczych oraz odtworzenie gotowości do szkolenia lotniczego stanów zmiennych w nowym miejscu dyslokacji, w warunkach zagrożeń hybrydowych”.

W dniach 10-14.06.2019 r. 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego z Dęblina (4SLSz) realizuje część główną ćwiczenia pk. „MYSZOŁÓW-19”.

W ćwiczeniu trwającym od 10 czerwca uczestniczą żołnierze z dowództwa skrzydła, 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. W celu maksymalnego urealnienia przedsięwzięć biorą w nim udział także żołnierze z 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca, żołnierze z plutonu szturmowego z 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie, żołnierze z 6 Batalionu Chemicznego w Śremie oraz kadra z Lotniczej Akademii Wojskowej.

Celem ćwiczenia jest udział Wojsk Obrony Terytorialnej oraz sprawdzenie współdziałania WOT z pozostałymi RSZ. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej ma za zadanie wzmocnienie ochrony konwoju cystern 42 BLSz oraz wzmocnienie systemu ochrony / obrony 4 SLSz (FARP – Forward Arming and Refueling Point), czyli wysuniętego punktu uzbrajania i tankowania śmigłowców. Dodatkowo doskonalone są elementy współpracy ze śmigłowcami – przygotowanie lądowiska oraz naprowadzanie do lądowania, przy wykorzystaniu śmigłowców z 41 BLSz.

„MYSZOŁÓW-19” odbywa się na terenie lotnisk w Dęblinie i Radomiu, lądowisku w m. Nowe Miasto na Pilicą oraz na poligonie lotniczym Jagodne. Potrwa do 14 czerwca. Kierownikiem ćwiczenia jest dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szklonego płk pil. Wojciech PIKUŁA.

ppor. Jolanta MACIASZEK

OFICER PRASOWY

6 MAZOWIECKA BRYGADA
OBRONY TERYTORIALNEJ

..........................................................
Czekamy na Państwa materiały (REKLAMY, OGŁOSZENIA, ARTYKUŁY). Kontakt: reklama@nowedni.pl lub 510 005 664

Kategoria: