Karawana w Wildze i Górze Kalwarii

Wilga (3 sierpnia) i Góra Kalwaria (4 sierpnia) to kolejne przystanki na tegorocznej trasie Karawany. Wędrującego Festiwalu Sztuki i Animacji – projektu Mazowiecki Instytut Kultury. W programie – przedstawienie Teatru Bajlandia pt. Awanturka z leśnego podwórka dla najmłodszych, spektakl Wesele Teatru Makata dla starszych widzów, a także wiele ciekawych kreatywnych zabaw, gier, animacji i konkursów. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Mazowiecki Instytut Kultury rokrocznie, we współpracy z lokalnymi partnerami, wyrusza w wakacje na Mazowsze z projektem Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Organizatorzy festiwalu zapraszają mieszkańców województwa do aktywnego spędzania wolnego czasu z kulturą. Kolejne miejscowości, w których w tym roku zawita Karawana to Wilga (sobota, 3 sierpnia) i Góra Kalwaria (niedziela, 30 czerwca). W Wildze Karawana zatrzyma się przy ul. Warszawskiej na terenie parkingu przy TOP Markecie. W Górze Kalwarii – na skwerze przy ul. Ratuszowej.

W obu miejscowościach program rozpocznie się o godz. 16:00 spektaklem dla dzieci. Teatr Bajlandia zaprezentuje najmłodszym widzom przedstawienie pt. Awanturka z leśnego podwórka – pełna przygód i humoru bajka, angażująca najmłodszych widzów dzięki piosenkom, barwnej scenografii, sugestywnie wykonanym i animowanym postaciom lalkowym.

Kolejnym punktem programu – między godz. 17:00 a 20:00 – będą pomysłowe rodzinne animacje przeznaczone dla różnych grup wiekowych, skupione wokół stoisk tematycznych. BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych, MOJA HISTORIA – warsztat edukacyjno-teatralny, PODWÓRKO WYOBRAŹNI – edukacyjny plac zabaw kreatywnych, STRAGANY SZTUKI – działania artystyczne. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Dla małych twórczych zespołów przewidziane są drobne upominki.

Ostatnią propozycją programu o godz. 20:30 będzie spektakl Wesele w wykonaniu Teatru Makata. Dramaturgia przedstawienia oparta jest na obrzędzie weselnym – towarzyszących mu pieśniach, tańcach i zwyczajach. Wychodzi jednak poza prostą rekonstrukcję obrzędu. Wesele to forma otwarta, w której widz staje się częścią widowiska, podążając w orszaku, uczestnicząc w śpiewach, tańcach, zabawach. Staje się gościem weselnym. Istotnym elementem spektaklu są monumentalne lalki Panny Młodej i Pana Młodego które oprócz aktorów są centralnymi postaciami wiążącymi widowisko.  Towarzyszy im wykonywana na żywo muzyka, pieśni i tańce.

Partnerami i współorganizatorami Karawany w Wildze i Górze Kalwarii są Gminny Ośrodek Kultury w Wildze oraz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Szczegółowy program i pełny plan przejazdu dostępne są na stronie www.mik.waw.pl.

3 sierpnia – Wilga, parking w centrum przy TOP Markecie, ul. Warszawska
4 sierpnia – Góra Kalwaria, skwer, ul. Ratuszowa

PROGRAM:

 

  • godz. 16.00Awanturka z leśnego podwórka, Teatr Bajlandia
  • godz. 17.00 – 20.00:
  • BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza
  • STRAGANY SZTUKI – akcje artystyczne
  • PODWÓRKO WYOBRAŹNI – podróż do świata bajek i innych kultur, edukacyjny plac zabaw kreatywnych, warsztaty, zabawy, animacje – Muzeum Bajek Baśni i Opowieści
  • MOJA HISTORIA – warsztaty edukacyjno-teatralne realizowane przez Stowarzyszenie Scena 96
  • godz. 20.00 – pokaz powarsztatowy Moja historia
  • godz. 20.30Wesele, Teatr Makata
Kategoria: