330 tys. zł wsparcia na przebudowę kolejnych dwóch dróg powiatowych

W piątek 26 czerwca w Żyrardowie odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie remontów dwóch dróg powiatowych:
- nr 1675W Wola Chynowska-Podgórzyce na odcinku przez miejscowość Widok o długości 820 mb. Koszt całej inwestycji to 500 tys. zł. Dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego wynosi 200 tys. zł. Powiat Grójecki oraz Gmina Chynów przekażą na realizację zadania po 150 tys. zł.
- nr 1682W Antoniówka-Stara Warka na odcinku w miejscowościach Grażyna-Stara Warka o długości 1050 mb. Koszt całej inwestycji 500 tys. zł. Dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego wynosi 130 tys. zł. Powiat Grójecki oraz Gmina Warka przekażą na realizację zadania po 185 tys. zł.
Na terenie powiatu jest wiele dróg zniszczonych, na które na bieżąco występujemy o środki zewnętrzne i co roku otrzymujemy wsparcie od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika – podkreśla starosta Krzysztof Ambroziak.

W piątkowym uroczystym podpisywaniu umów wzięli udział przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu Grójeckiego,  Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak oraz dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

Kategoria: