Kolejny samorząd wsparł nowomiejski szpital

Pandemia koronawirusa znacząco zmieniła, otaczającą nas rzeczywistość. Na pierwszej linii frontu do walki z koronawirusem stoją publiczne szpitale i przychodnie, które w tej trudnej walce muszą dbać o pacjentów z innymi schorzeniami.

Działania dobrosąsiedzkie podjęło wiele samorządów gminnych, które zaangażowały się w pomoc dla SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą, gdyż każda gmina w ramach obowiązujących przepisów może udzielić wsparcia rzeczowego placówkom medycznym. Rola samorządów gminnych jest nieoceniona, ponieważ środki otrzymywane od nich oraz od osób prywatnych pozwalają na lepszą ochronę wszystkich naszych pacjentów.

Kierujemy serdeczne podziękowania i słowa uznania do samorządu Gminy Sadkowice, który przekazał zestawy ochrony biologicznej (18 kompletów) o łącznej wartości 4999,95 PLN oraz fartuchy chirurgiczne (4 sztuki) o wartości 5350,59 PLN. Za wsparcie dziękujemy Pani Wójt Karolinie Kowalskiej, Panu Przewodniczącemu Rady Janowi Idzikowskiemu oraz wszystkim Radnym.

Wirus ciągle pozostaje z nami, dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim dostrzegającym potrzeby Szpitala i aktywnie go wspierającym. Jesteśmy bardzo wdzięczni za bezinteresownie okazywane wsparcie i liczne gesty solidarności.

SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą

 

Kategoria: