Nowa siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Trwają prace polegające na przystosowaniu budynku należącego do Powiatu, położonego przy ul. P.O.W.  w Grójcu na nowe pomieszczenia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR).

Prace polegają między innymi na: wymianie instalacji elektrycznej, teletechnicznej i przeciwpożarowej, wymianie instalacji CO, kanalizacji i klimatyzacji, wymianie dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, termomodernizacji elewacji, wykonaniu tynków wewnętrznych oraz posadzek. Prace mają potrwać do końca czerwca.

Jak podkreśla Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak inwestycja jest bardzo potrzebna klientom oraz pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Obecnie PCPR mieści się w budynku Powiatowego Urzędu Pracy, jednakże ilość miejsca przeznaczonego dla tej powiatowej jednostki jest zdecydowanie za mała, dlatego podjęto decyzje o przeniesieniu centrum do innej siedziby.

Zadanie jest dofinansowane ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B w kwocie 49 999,95 zł. Wartość całej inwestycji to blisko 600 tys. złotych.

Kategoria: