Co drugi żołnierz 6 MBOT jest już po pierwszej dawce szczepionki

6 Mazowiecka BOT jest przodującą w kraju brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej pod względem liczby zaczepionych żołnierzy przeciwko COVID-19. Tylko z powiatów garwolińskiego, grójeckiego, otwockiego i piaseczyńskiego zaszczepiło się już blisko 200 terytorialsów.

Z początkiem aktualnego miesiąca ruszyły szczepienia terytorialsów będących od ponad roku na pierwszej linii frontu z pandemią. Patriotyzm można okazywać na wiele sposobów, w obecnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy to także właśnie odpowiedzialne podejście do zagrożenia, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Szczepienie przyjmują żołnierze z batalionów w Grójcu, Radomiu, Płocku i Pomiechówku oraz dowództwo 6 MBOT.

- Wcześniej pomagali w szczepieniach seniorów i kombatantów, dziś sami mają za sobą pierwszą dawkę szczepionki. Nasi żołnierze bez przerwy pozostają na posterunkach w szpitalach, gdzie ciągle wspierają proces pobierania wymazów i szczepień, dowożą butle z tlenem i są pomocnym ramieniem dla personelu medycznego, a to tylko jedno z wielu zadań, jakie realizujemy – mówi płk Witold Bubak.

Zbliżamy się do liczby 9 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy zostali już zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID. Szczepienia wciąż są realizowane, kolejni żołnierze czekają na swoją kolej. Dzięki nabytej odporności będą mogli realizować misję WOT bezpieczniej. Każdego dnia w całej Polsce ponad 7 tys. żołnierzy zarówno WOT jak i wojsk operacyjnych pomaga cywilnej służbie zdrowia w walce z pandemią, a kolejne 10 tys. jest w gotowości do niesienia pomocy.

 

 

Kategoria: