Kolejny sprzęt z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w nowomiejskim szpitalu w walce z COVID-19

Walka z Covidem nie została jeszcze wygrana. Znów znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, ponieważ w całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem systematycznie rośnie. Najlepszym dowodem na to, że szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem zakażenia jest fakt, że coraz mniej chorych zaszczepionych trafia pod respiratory.

SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą otrzymał dotację na zakup sprzętu w ramach projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.
Do nowomiejskiego szpitala z tej puli trafi kolejna nowoczesna aparatura. W wyniku postępowania konkursowego - za kwotę 386 173,44 zł zakupiono następujące urządzenia: aparat USG z głowicą umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej i płuc. Badania kliniczne wskazują na bardzo wysoką przydatność ultrasonograficznych badań płuc u osób ze stwierdzoną niewydolnością oddechową w przebiegu COVID-19. Podczas badania ultrasonograficznego można zaobserwować zmiany w miąższu płucnym i postawić trafną diagnozę kliniczną  oraz ocenę skuteczności wdrożonego leczenia. Dodatkowo do szpitala w Nowym Mieście trafią: aparat do znieczulenia i dwa defibrylatory z wyposażeniem.

Wszystkie urządzenia zakupione w ramach tego projektu charakteryzują się wysokiej klasy jakością i będą wykorzystywane  do zapobiegania i zwalczania epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na obszarze Województwa Mazowieckiego, a szczególnie na terenie powiatu grójeckiego i gminy Nowe Miasto nad Pilicą.

SP ZOZ Nowe Miasto nad Pilicą