Jasełka w PSP nr 2 Grójec

W piątek 17 grudnia w PSP nr 2 odbyły się szkolne Jasełka. Przedstawienie rozpoczęła scena stworzenia świata. W pantomimie wystąpili uczniowie klasy 8a, którzy przypomnieli nam od czego wszystko się zaczęło.

W wyjątkowej roli Pana Boga wystąpił Bartosz Betcher, Adama i Ewę zagrali Jakub Kacprzak i Izabela Katana. W niewdzięcznej roli szatana wystąpił Jakub Faliszewski. Gdy Ewa walczyła z pokusą skosztowania owocu usłyszeliśmy  Requiem for a Dream Mozarta i rozpoczął się przepiękny taniec diabłów w wykonaniu klasy 3b pod kierunkiem Pani Joanny Czernickiej. Po słowach Boga: Wprowadzam nieprzyjaźń między Ciebie a niewiastę,  pojawiła się Maryja i Archanioł Gabriel w scenie Zwiastowania. Następnie zjawili się pastuszkowie i aniołowie, Józef, trzej Mędrcy oraz ludzie z różnych stron świata, w których wcielili się uczniowie klasy 3d. Przepięknym akcentem była scena pojawienia się aniołów, którzy zatańczyli taniec do piosenki "Mario, czy Ty wiesz" TGD i Kuby Badacha. W tej roli uczniowie klasy 5b pod kierunkiem Pani Agaty Felczak Sadowskiej.
    

Przedstawienie zostało przygotowane przez Panią Ewelinę Ptaszek oraz Panią Anetę Senator, która była również autorem scenariusza.  Świąteczną atmosferę uzupełniał śpiewający kolędy chór szkolny pod kierunkiem Pani Małgorzaty Żabińskiej. Usłyszeliśmy: Maleńką miłość, Cichą noc, Przybieżeli do Betlejem, Świeć, gwazdeczko, świeć oraz Gore gwiazda Jezusowi. O dekorację, która dopełniała klimatu, zadbała Pani Luiza Madej, o nagłośnienie Pan Mateusz Srebrzyński z nieocenionym wparciem uczniów z klasy 7b, a o stroje rodzice aktorów.
  

Na zakończenie, w imieniu uczniów Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Karolina Zaraś oraz Dyrekcja Szkoły, Pan Dariusz Fijałkowski i Pani Agata Pachocka, złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec w świątecznym nastroju wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Aneta Senator

Kategoria: