Kolejne niebieskie kamizelki przekazane przedszkolakom

Dzielnicowi 20 lutego2019 roku przekazali kamizelki odblaskowe, z których skorzystają najmłodsi mieszkańcy gminy Belsk Duży. Przy wsparciu władz samorządowych dzieci uczestniczą w akcji grójeckiej policji "Niebieski przyjaciel przypomina - odblaski nosi cala rodzina".

Policjanci przez cały rok prowadzą działania i akcje prewencyjne by w jak najszerszym zakresie zapewnić bezpieczeństwo i jego poczucie obywatelom. Jednym z ważnych elementów takich akcji jest bezpieczeństwo najmłodszych. Przez cały czas poszukujemy skutecznych metod na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dzielnicowi, sierż. Karina Jarzębska i sierż. sztab. Arkadiusz Wrzosek przekazali kamizelki odblaskowe przedszkolakom w Starej Wsi. Działania zrealizowano w ramach akcji „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”. Dzieci uczestniczyły również w prelekcji m. in. na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zabaw w domu i na placu zabaw.

Przekazane kamizelki mają niecodzienny kolor – niebieski, który kojarzy się z Policją. Ma on za zadanie przypominać policjantów mówiących o zasadach bezpieczeństwa i jednocześnie nie krępować dzieci w kontaktach z nimi. „Niebieski przyjaciel”, czyli ktoś kto mam pomaga oraz do kogo się nie boimy się zwrócić po pomoc.

/AW

22.02.19

Ten i inne artykuły znajdziecie Państwo w najnowszym wydaniu gazety Nowe Dni. Czekamy na Państwa materiały (reklamy, ogłoszenia, artykuły).
Kontakt: redakcja@nowedni.pl

 

Kategoria: