Policja

(NIE) Bezpieczeństwo w Intrnecie - Policja apeluje

Mając na uwadze ograniczenie zagrożeń płynących z Internetu wobec osób małoletnich, a także demoralizacji w tym zakresie osób nieletnich, Policja zwraca się z prośbą o rozważne korzystanie z Internetu. Należy pamiętać o tym, że to nie tylko źródło informacji czy sposób na załatwienie ważnych dla nas spraw. Niestety Internet niesie za sobą wiele pułapek, a nasza niewiedza dotycząca metod, jakimi posługują się Internetowi przestępcy, może narazić na niebezpieczeństwo nas lub naszych najbliższych.

Kategoria: 

Sezon grzewczy rozpoczęty - uważajmy na zabójczy czad!

Każdego roku tlenek węgla, popularnie zwany czadem zbiera śmiertelne żniwo, wiele osób ulega też groźnemu dla zdrowia podtruciu. Zatrucie tlenkiem węgla jest niezmiennie najczęściej spotykanym zatruciem gazowym. W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Pamiętajmy o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy.

Kategoria: 

Bądź bezpiecznym pieszym

Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Nie lekceważmy obowiązku poruszania się lewą stroną drogi, używajmy elementów odblaskowych. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo!
Okres jesienny i zimowy to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych, a ich widoczność na drodze ma wówczas szczególne znaczenie. Wcześnie zapadający zmrok oraz ciemne poranki powodują, że osoba poruszająca się do drodze bez jakichkolwiek elementów odblaskowych jest nie widoczna, a kierujący pojazdem zauważy ją w ostatniej chwili.

Zagrożenia dla pieszych:

Kategoria: 

Nietrzeźwy kierowca dachował

Kierowca osobowej mazdy, wjechał wprost do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Po przebadaniu 27-latka okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Rozbity samochód to nie jedyne konsekwencje, jakie go spotkają. Mężczyźnie grozi teraz kara więzienia do 2 lat oraz nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kategoria: 

Grójeccy policjanci przechwycili kolejne partie nielegalnych wyrobów

Zatrzymano 3 kolejne osoby za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych, odzieży i obuwia. Dwie kobiety i mężczyzna odpowiedzą za przestępstwa skarbowe.

Policjanci z grójeckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, zatrzymali w pierwszą niedzielę września br. na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie, 38-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta handlowała nielegalną odzieżą i obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi różnych, znanych marek. W powyższej sprawie wszczęto dochodzenie.

Kategoria: 

Kolejne działania ,,Niechronieni”

Dzisiaj od rana grójecka drogówka po raz kolejny zadba o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym, od godziny 6:00 rano na terenie Grójca i powiatu policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Kategoria: 

Bezpieczne Wakacje 2018

Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących i wypoczywających na terenie całego kraju jak co roku czuwać będą policjanci.

Zanim zaplanujemy wyjazd

Kategoria: 

Rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet

W poniedziałek, 5 lutego o godz. 16.00 w sali Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu  rozpoczął się bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pod hasłem „PRZEZORNA I BEZPIECZNA”.

Pierwsze spotkanie otworzyli nadkom. Robert Faryna, Wicestarosta Dariusz Piątkowski, Skarbnik Powiatu Grójeckiego Agnieszka Bilska oraz Dyrektor szkoły Zbigniew Krawczak. Do kursu przystąpiło blisko 30 pań.

Kategoria: 

Policjanci i celnicy zabezpieczyli automaty do gier hazardowych

Policjanci z grójeckiej policji wspólnie z radomską służbą celną zabezpieczyli na terenie Mogielnicy i Nowego Miasta nad Pilicą 16 nielegalnych automatów do gier. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych, które mówią, że podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami.

Policjanci z komendy powiatowej w Grójcu zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami z Izby Celno-Skarbowej w Radomiu ujawnili kilkanaście nielegalnych automatów do gier.

Kategoria: 

Kolejne zatrzymanie za narkotyki

Kryminalni z Grójca zatrzymali mężczyznę, który uprawiał marihuanę. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, w wyniku uzyskanych informacji policjanci pionu kryminalnego, na terenie jednej z grójeckich gmin podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalno-gospodarczych i piwnicy znajdującej się pod częścią mieszkalną domu, zauważyli pomieszczenie przygotowane do uprawy konopi. Pomieszczenie to wyposażone było w lampy doświetlające oraz urządzenie grzewcze.

Kategoria: 

Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób"

W poniedziałek na terenie powiatu grójeckiego policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców autobusów, busów, taksówek, prędkość z jaką poruszają się prowadzonymi przez siebie pojazdami oraz ilość pasażerów w tych pojazdach i sposób ich przewożenia.

Kategoria: 

Posiadał marihuanę

Grójeccy policjanci zatrzymali mężczyznę za posiadanie środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z Grójca ustalili i zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Podczas czynności w mieszkaniu 28-letniego mieszkańca Grójca ujawnili marihuanę ukrytą w żyrandolu. Znaleziono także fifki i przedmioty służące do pakowania narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

/AW

16.07.17

Kategoria: 

Areszt za pobicie ze skutkiem śmietelnym

Policjanci z Warki zatrzymali mężczyznę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym i inne przestępstwa. 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W poniedziałek, w Warce pracownik ochrony dworca PKP w pustostanie znalazł zwłoki mężczyzny. Ustalono, iż był to 45-letni bezdomny. Dzięki intensywnej pracy policjanci ustalili i następnego dnia zatrzymali podejrzanego. Wstepnie ustalono. że w ubiegłą niedzielę miał on zaatakować bezdomnego i spowodować ciążkie obrażenia, w wyniku których mężczyzna zmarł.

Kategoria: 

Podsumowanie pierwszego, wakacyjnego weekendu na grójeckich drogach

Policjanci grójeckiej drogówki podsumowali zdarzenia, do których doszło na naszych drogach od 23 do 26 czerwca , czyli pierwszego wakacyjnego weekendu. Jak każdego roku, był to czas wzmożonego ruchu. Z zebranych danych wynika, że w tych dniach doszło do 4 wypadków drogowych.

W tych dniach nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali głównie policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, w tym z dozwoloną prędkością.

Kategoria: 

Podsumowanie działań NURD

Grójeccy policjanci podsumowali wczorajsze działania „NURD”. Działania prowadzone były na terenie naszego powiatu, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj na terenie powiatu grójeckiego przeprowadzono działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący - pieszy. Powyższe działania przeprowadzono na terenie całego kraju.

Kategoria: 

Zakończył się kurs samoobrony dla kobiet "Przezorna i bezpieczna"

Kurs zorganizowany był przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu, pod patronatem Starosty Grójeckiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Grójec. Była to pierwsza edycja takiego typu szkolenia przeprowadzonego w naszym mieście. Łącznie od początku kwietnia do 9 maja odbyło się 8 spotkań, podczas których uczestniczki ćwiczyły techniki samoobrony i poznały podstawowe zasady sztuk walki. Panie pod okiem instruktora, uczyły się w jaki sposób reagować na wypadek różnych zagrożeń oraz podnosiły stopień swojej sprawności fizycznej.

Kategoria: 

Działania „PASY"

Dzisiaj i jutro na drogach powiatu grójeckiego prowadzona będzie akcja PASY. Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów.

Kategoria: 

Strony