WIOSNA, WIOSNA…

WIOSNA, WIOSNA…. to zarówno czas porządków po zimie  ale czas  kiedy wszystko dookoła nas budzi się do życia, odradza się na nowo. Zachwyca nas swoją świeżością , delikatnością , blaskiem i radością.
A co z naszą cerą po okresie zimowym? Przecież my też chcemy świetnie wyglądać, patrzeć w lustro i widzieć w nim swoją piękną, rozświetloną, świeżą twarz. Co niekiedy bywa trudne ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe zimą, na brak słońca, a też często na brak odpowiedniej pielęgnacji domowej.

Większość moich nowych klientek, które trafia do mnie o tej właśnie porze roku ma skórę mocno przesuszoną, wręcz odwodnioną. Z reguły to tez cery nadwrażliwe, nadreaktywne, z występującym rumieniem  przy zmianach temperatury, do tego często dochodzi łuszczenie się skóry i pieczenie.

Żeby  pomóc skórze trzeba najpierw porządnie ją oczyścić, dotlenić  aby przywrócić odpowiedni koloryt i blask. W tym pomogą nam zdecydowanie peelingi chemiczne, wprowadzenie składników aktywnych za pomocą aparatury kosmetycznej.

 Nie wolno zapomnieć o porządnym odżywieniu, do tego celu świetnie się sprawdzą  witaminy: A, C, E , K  i koenzym Q 10, peptydy.
No i kolejny niezwykle ważny krok to odpowiednie uszczelnienie płaszcza hydrolipidowego skóry, gdyż nieszczelność płaszcza hydrolipidowego to m.in. ryzyko przedostania się: szkodliwych mikroorganizmów, promieni UV, alergenów. Tu ogromną rolę i pomoc spełniają : ceramidy, trójglicerydy, skawalan, fitosfingozyna.
No i oczywiście głębokie nawilżanie, czyli: olej lniany, d-panthenol, mocznik, gliceryna, olej arganowy, kwas hialuronowy.

Optymalnie dobrane składniki wzmacniają układ immunologiczny skóry i stymulują procesy naprawcze. Przywracają jej elastyczność, witalność i zdrowy wygląd.
Warto pamiętać, że nawet najlepsze preparaty pielęgnacyjne nie dadzą nam oczekiwanego efektu jeśli będą po prostu żle dobrane do potrzeb skóry.  Bardzo ważne jest zatem aby produkty były dobrane po uprzednim badaniu skóry , aby były stosowane systematycznie i kompleksowo czyli połączone z odpowiednimi zabiegami w gabinecie kosmetologicznym.
Nie zapominajmy również o zdrowym odżywianiu, ruchu i pozytywnym nastawieniu bo to również ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. :-)

Agnieszka Bieńczak

13.03.19

Czekamy na Państwa materiały (reklamy, ogłoszenia, artykuły). Kontakt: redakcja@nowedni.pl

Kategoria: