Święta na drogach

Święta Bożego Narodzenia za nami. Podczas nich na mazowieckich drogach doszło do 23 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 34 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 45 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Używano wideorejestratorów zainstalowanych w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

W ciągu trzech świątecznych dni doszło na Mazowszu do 23 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób.

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Mazowieccy policjanci zatrzymali 45 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które wsiadają do samochodów po paru głębszych, niezrozumiałe jest też to, że czasem członkowie ich rodzin widzą to i nie reagują, pozwalając im prowadzić.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/KGP/RJ

KWP RADOM

Kategoria: