Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki informacji od świadków

Białobrzescy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Jest to kolejny przypadek, gdzie do zatrzymania doszło dzięki informacji uzyskanej od innego uczestnika ruchu.

W niedzielę wieczorem dyżurny białobrzeskiej komendy Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że trasą S7, od Warszawy porusza się „wężykiem" renault kangoo, a kierujący tym pojazdem jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Kierowca innego pojazdu, który jechał za nietrzeźwym, na bieżąco informował policjantów gdzie znajduje się renault.

Gdy samochód został zatrzymany przez policjantów, kierujący nim 53-latek został poddany badaniu trzeźwości, miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów i odmówił podania danych osobowych. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a pijany kierowca doprowadzony do komendy Policji. Funkcjonariusze po chwili ustalili dane osobowe zatrzymanego. Po wykonaniu czynności 53-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego został przekazany swojej żonie.

Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także za brak podczas kontroli wymaganych dokumentów. Za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi utrata prawa jazdy oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. Za brak dokumentów podczas kontroli grozi grzywna.

Jest to kolejny nietrzeźwy kierujący pojazdem, zatrzymany dzięki informacji od innego uczestnika ruchu. Coraz częściej osoby postronne, będąc świadome zagrożenia jakie powoduje nietrzeźwy za kierownicą reagują na to. Informują Policję a często interweniują same.

asp. Łukasz Gutkiewicz /A.L.
KWP RADOM

Kategoria: