Najmłodsi też potrafią sprzątać – Dzień Ziemi na osiedlu Ilona

W sobotę 24.04.2021r. z inicjatywy „Zmieniamy Grójec”, dzieciaki z Osiedla Ilona wraz z rodzicami wzięły udział w akcji sprzątania swojego podwórka.

Mimo wietrznej i zimnej aury zebrała się, duża 26 osobowa grupa chętnych w wieku od 3 do 14 lat.

Akcje rozpoczęliśmy pogadanką dzielnicowych st. sierż. Kariny Jarzębskiej oraz st. sierż. Łukasza Karczmarczyka z KPP w Grójcu, nt. konsekwencji prawnych jakie niesie za sobą zaśmiecanie terenów. Dorośli zostali mile zaskoczeni słowami jakie padły z ust dzieci, które doskonale wiedziały w jakim celu została zorganizowana akcja. Jak sami mówili- chcąc pomóc naszej ziemi poprzez: niezaśmiecanie jej, segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii oraz szanowanie pracy innych tych, którzy dbają o porządek.

Następnie rozdaliśmy worki i rękawiczki , podzielono dzieci na grupy i pod opieką osób dorosłych, ruszyły w teren „tropić” śmieci.

Po intensywnej pracy, nadszedł czas na aktywny odpoczynek. Dzieciaki z dużą chęcią i zaangażowanym wzięli udział w konkursie plastycznym z nagrodami od Gminy Grójec pt. "Rysujemy na chodniku naszą planetę." Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a my dorośli mieliśmy nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Na sam koniec Pan Burmistrz Jarosław Rupiewicz wręczył wszystkim uczestnikom nagrody i tu miłe zaskoczenie dla wszystkich uczestników, upominki i słodkości nie mieściły się do kieszeni kurtek.

Wielkim sukcesem naszej akcji było także to, że żaden z uczestników przez trzy godziny nie użył telefonu, a czas spędzili w miłej atmosferze i wzajemnych rozmowach oraz zapytaniach.... czy będzie kolejna taka akcja.

Wiem jedno, że było warto, gdyż dawno nie widziałam na naszym osiedlu takiej grupy dzieciaków, które wspólnie spędzają ze sobą czas, gdzie nie było telefonów, sporów, przemocy słownej, za to była świetna zabawa i dużo radosnych i uśmiechniętych buziek, które wcześniej wzajemnie sobie pomalowały.

Ja osobiście gratuluję Rodzicom tak wspaniałych, pracowitych pociech.

Wielkie podziękowania „za małe co nieco” jak mówił Kubuś Puchatek dla:

Gminy Grójec, którą reprezentował Burmistrz Jarosław Rupiewicz, Pani Magdzie Matysiak, Panu Kamilowi Ścisłowskiemu właścicielowi sklepu „Orzeszek - Bonus”, Panu Tomaszowi Strupińskiemu właścicielowi parkingu na Orzeszkowej, Panu Arkadiuszowi Wielusińskiemu właścicielowi lodziarni „Wielkie Mecyje” dla rodziców dzieci oraz Pani Iwonie Tulin i Jakubowi Potwardowskiemu.

 

 

Barbara Lipska

Organizator

Kategoria: