Profesjonalne usługi kosmetologiczne na wyciągnięcie ręki!

Ekologia

Dzikie wysypiska nadal plagą w Polsce. Zajmują powierzchnię prawie 300 boisk do piłki nożnej

W Katarze trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej. Oprócz zmagań czysto sportowych, wśród tematów związanych z mundialem nie brakuje tych dotyczących ochrony środowiska. Przykładem świecą Japończycy – globalne media obiegły zdjęcia wysprzątanej po meczu szatni piłkarzy tego kraju i sektorów zajmowanych przez kibiców z kraju kwitnącej wiśni. Polacy mają się od kogo uczyć, bo dane z naszego kraju są zatrważające. Powierzchnia dzikich wysypisk – zlikwidowanych w ciągu roku i istniejących na koniec 2021 była równa obszarowi niemal 300 boisk futbolowych.

Kategoria: 

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Doceń jej piękno i zadbaj o przyrodę

Zieleń, czerwień, żółć i brąz sprawiają, że jesień to niezwykle barwna pora roku. Wielokolorowe liście są już nie tylko na drzewach, ale również pokrywają trawniki i runo leśne. W lasach trwa grzybobranie, a w parkach i skwerach można spotkać ludzi korzystających z ostatnich dni ciepła. Na terenach rekreacyjnych nietrudno jednak napotkać również na porozrzucane śmieci oraz dzikie wysypiska.

Kategoria: 

Koniec wakacji, początek szkoły. Sprawdź, jak dbać o środowisko podczas codziennych obowiązków

Niebawem 1 września, czyli początek nowego roku szkolnego. Wypoczęci, po wakacjach spędzonych m.in. nad polskim morzem czy w górach, uczniowie i ich rodzice zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Oprócz dbania o rozwój osobisty, w roku szkolnym warto zatroszczyć się również o środowisko. Wystarczy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, by postępować w zgodzie z naturą.

 

Kategoria: 

Mikroplastik – gigaproblem. Oto, dlaczego niewielkie odpady zagrażają przyrodzie

Każdego roku na świecie produkuje się ponad 380 milionów ton plastiku. Niestety, znaczna część odpadów z tego surowca trafia do środowiska naturalnego – do mórz czy oceanów. Tam tworzą się dryfujące śmieciowiska. Jednym z nich jest prawie pięciokrotnie większa od Polski Wielka Pacyficzna Plama Śmieci, która przyczynia się do powstawania mikroplastiku i zatruwania zwierząt oraz… ludzi.

Kategoria: 

Ekologia po ludzku - czyli jak nie zabić idei

Ekologia. Dla wielu z nas powoli staje się zmorą, niezrozumiałym bełkotem ludzi z dredami na głowie o tym, że najlepszym wyjściem byłoby cofnięcie się do kamienia łupanego, zasiedlić jaskinie i jeść korzonki.

Zewsząd słyszymy jak niszczymy przyrodę, a z drugiej strony widzimy obrazki z Ukrainy i Rosji jak płoną miliony litrów ropy, paliw, jak płoną budynki.

Można dostać od tego wszystkiego fiksakcji!

Kategoria: 

Góry śmieci w lasach i parkach. Ważyły prawie tyle co 2300 Dreamlinerów

Piesza wędrówka, rowerowa przejażdżka, a może piknik? To tylko niektóre z wielu możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Radość z obcowania z naturą odbierają jednak dzikie wysypiska śmieci. Problem jest „wagi ciężkiej”. Tylko w latach 2015-2020 z tego typu „obiektów” uprzątnięto odpady o masie równej niemal 2300 samolotów Boeing 787, czyli popularnych Dreamlinerów.

Kategoria: 

Patrol Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Urząd Gminy Jasieniec oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Jasieńcu odwiedzili młode ekolożki i ekolodzy z miejscowego Przedszkola "Bajkowy świat". Tworzące specjalny patrol ekologiczny dzieci żywiołowo nawoływały do dbania o środowisko i życie zgodne z naturą. Ich barwny przekaz i starannie przygotowane, trafne slogany ekologiczne, wypisane na licznych transparentach, trafiły z pewnością do wielu mieszkańców, którzy mieli okazję widzieć ten wyjątkowy przemarsz.

Kategoria: 

6 tys. drzew na Dzień Ziemi od pracowników Faurecii!

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto celebrowane na całym świecie w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej i jesiennej na półkuli południowej. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę”. Od ponad 50 lat mieszkańcy Ziemi podejmują liczne inicjatywy na rzecz ratowania środowiska naturalnego, w trosce o przyszłość naszego gatunku i planety. Pracownicy Faurecii także dołożyli swoją cegiełkę i aktywnie włączyli się w działania.

Dla siebie i dla innych

Strony