Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych, jeden posiadał narkotyki

W poniedziałek, jednego dnia policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali 4 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych było dwóch poszukiwanych nakazami doprowadzenia do zakładu karnego.

Stróże prawa każdego dnia zatrzymują osoby ukrywające się przed Policją i wymiarem sprawiedliwości, które chcą w ten sposób uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia często zmienia swoje miejsca zamieszkania, ukrywa się u znajomych, rodziny, a czasem udaje bezdomnych. Powody są różne - zasądzona kara więzienia, niezapłacona grzywna czy też nie realizowany obowiązek alimentacyjny.

Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. Tylko w ubiegły poniedziałek, 25 października br. na terenie powiatu grójeckiego policjanci namierzyli i zatrzymali 4 takie osoby. Tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się policjanci wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych. Ci często "wpadają' w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji.

Tym razem zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 50 i 54 lat w Grójcu i pod Pniewami w związku z niezapłaconą karą grzywny. Kolejnego zatrzymano pod Warką. 36-latek na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Grójcu trafił do aresztu śledczego w celu odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności.

Czwarty mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicową i patrol interwencyjny w Warce. 30-latek posiadał przy sobie oraz w mieszkaniu marihuanę, amfetaminę oraz metaamfetaminę. Już usłyszał zarzut posiadania kilkunastu gramów narkotyków. Nastepnie został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższy rok, odbywając wyrok pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi mu kolejne 3 lata więzienia.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Kategoria: