Wszystkich Świętych. UWAGA! Zmiany organizacji ruchu w rejonach nekropolii

Pamiętajmy, że w okresie Wszystkich Świętych w okolicy cmentarzy może zmienić się oznakowanie, a ruchem kierować będą policjanci i w pierwszej kolejności należy stosować się do ich poleceń! Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących i osób odwiedzających groby najbliższych.

Grójeccy policjanci przypominają, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w rejonach cmentarzy będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu drogowego. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w rejonie cmentarzy mogą pojawić się nowe oznaczenia, ograniczenia prędkości i inna niż zwykle organizacja  ruchu.

W związku z dużym natężeniem ruchu na drogach, prosimy wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wyjeżdżając w dłuższe trasy pamiętajmy, że w tym czasie na drogach będzie wzmożony ruch, dlatego już teraz zaplanujmy podróż.

Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć na groby najbliższych, a później do domu, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, przede wszystkim o zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzach, objazdach, ale pamiętajmy żeby:

  • zaplanować trasę, co pewien czas robić przerwy na odpoczynek
  • sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon)
  • włączyć światła mijania
  • dostosować prędkość do warunków panujących na drogach i natężenia ruchu
  • utrzymywać bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu
  • nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Kategoria: