Dary dla Małych Pacjentów z oddziału pediatrii nowomiejskiego szpitala

Wszystkie dzieci marzą o magicznych świętach. Dzięki ludziom dobrej woli Boże Narodzenie, jak i każdy inny czas mogą stać się wyjątkowymi.

Pomoc dla szpitala jest elementem działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Wyposażenie oddziałów pediatrycznych w drobne zestawy upominkowe powoduje, że mali pacjenci w trakcie hospitalizacji mogą sobie umilić czas, co wydaje się szczególnie istotne w obecnym czasie ze względu na ograniczenia związane z odwiedzinami z powodu pandemii koronawirusa.
Liczne grono przyjaciół szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą powiększyło się o kolejną grupę ludzi wrażliwych na los chorych dzieci.
Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Boglewicach, które wraz ze społecznością Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu przeprowadziło zbiórkę z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zebrane rzeczy – maskotki, gry, puzzle i książeczki zostały przekazane do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą na oddział pediatryczny, by sprawić najmłodszym pacjentom niespodziankę i zobaczyć uśmiech na ich buziach.
Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Jasieńcu. Koordynatorami były panie: Alina Stańczak, Ewelina Niczewska, Beata Walczak wraz z Boglewiczankami z KGW Boglewice.
Przeprowadzona akcja ma walor edukacyjny i psychologiczny oraz pomoże nie tylko umilić czas przebywającym w placówce najmłodszym pacjentom. Pozwoli także na chwilowe oderwanie się od choroby i zmartwień.
W imieniu Małych Pacjentów i ich rodzin, a także Dyrekcji SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą dziękujemy za przekazane dary, które przyczynią się zapewne do wsparcia procesu powrotu do zdrowia naszych dzieci.
Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest, który pacjentom sprawi wiele radości.

Wdzięczność wielką czujemy i z serca Wam dziękujemy.

SPZOZ Nowe Miasto
nad Pilicą

 

Kategoria: