Pomoc

Szlachetna Paczka - Rejon Nowe Miasto nad Pilicą

Po raz pierwszy w historii Szlachetnej Paczki został utworzony Rejon w Nowym Mieście nad Pilicą. Mimo niewielkiej ilości wolontariuszy, robimy co w naszej mocy by dotrzeć do najbardziej potrzebujących Rodzin w naszej okolicy.  Nasza praca z Rodzinami to pierwszy krok na ich drodze do lepszego życia. Życia, którego bez Waszej pomocy nie uda nam się odmienić. Krótko mówiąc poszukujemy Darczyńców dla tych wspaniałych Rodzin.

Kategoria: 

Rusza druga edycja wyjątkowego projektu dla szkół – TO(działa)MY!

Warszawa, 15 września 2021 r. Od dziś każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”. To już druga edycja tej wyjątkowej inicjatywy UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska. Akcja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na projekty wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji w Polsce. Jest szansą dla uczniów na zdobywanie i rozwijanie praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie.

Kategoria: 

PROŚBA O POMOC DLA ADY

Prosimy i serdecznie zachęcamy wszystkich ludzi o dobrym sercu do licytacji i wstawiania fantów dla Ady.

To tak niewiele, ale dla nas rodziców bardzo dużo, aby nasza kochana i jedyna córeczka mogła żyć. Bardzo prosimy o zrozumienie i wsparcie. DOBRO WRACA.

Dziękujemy i pozdrawiamy
rodzice
Aneta i Adrian Wasążnik

Kategoria: 

Prośba o pomoc - potrzebna krew

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji oddawania krwi dla 19- letniego, wspaniałego, młodego człowieka, mieszkańca powiatu grójeckiego - Piotra Lewandowskiego.
Na początku września zdiagnozowano u niego  ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu rozpoczęła się walka o jego zdrowie i powrót do normalnego życia.

Każda osoba, która chce pomóc Piotrowi i oddać swoją krew może to zrobić w następujący sposób:

Kategoria: 

COBRA FG GRÓJEC wraz z OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W BELSKU DUŻYM oraz OSP ZALESIE zorganizował pierwsze w tym roku w Polsce MOTOSERCE

W niedzielę 14 Lutego w Świeto Zakochanych klub motocyklowy COBRA FG GRÓJEC wraz z OCHOTNICZA STRAŻ  POŻARNA W BELSKU DUŻYM  oraz OSP ZALESIE zorganizował pierwsze w tym roku w Polsce MOTOSERCE 2021 pod Grójeckim Ośrodkiem Kultury. Akcja miała trochę innych charakter niż zawsze! Zbieraliśmy pieniążki na leczenie Dominika Wojdalskiego. Działo się Bardzo dużo.

Kategoria: 

1% nadziei

Ubiegły rok, w którym ogłoszono pandemię był trudny dla nas wszystkich. Jednak dla organizacji takich jak Stowarzyszenie „Przyszłość Naszych Dzieci” , kluczowe stało się pytanie jak przetrwać w tej nowej i skomplikowanej rzeczywistości.

KOSTECZKA DLA PIESECZKA - uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu wspierają schronisko dla zwierząt

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli. W naszej szkole, już po raz czwarty zorganizowana została zbiórka karmy dla tego Schroniska. Celem akcji KOSTECZKA DLA PIESECZKA jest poprawa standardu życia zwierząt w schronisku, kształtowanie u dzieci postawy przyjaciela zwierząt, niesienia pomocy potrzebującym oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była nauczycielka pani Anna Kosela.

Kategoria: 

PILNA zbiórka. Białaczka wróciła – Dominikowi kończy się czas!

Walczę ze wznową białaczki! Nowotwór postępuje w przerażającym tempie – obecnie szpik zajęty jest aż w 56% przez komórki nowotworowe! Istnieje ryzyko przerzutów... 

Moją nadzieją na życie jest nowoczesna terapia Car-T Cell, której cena to prawie 1,4 miliona złotych! Jeśli uda mi się zebrać te środki, od razu będzie można rozpoczynać leczenie! Jeśli zdążę... Wiem, że czasu jest dramatycznie mało, dlatego tutaj jestem i z całego serca proszę Cię o pomoc!

Kategoria: 

Podaruj mi broń do walki z chorobą...

Zbiórka na cel: Roczna rehabilitacja dla Kacperka
Za każdym razem, kiedy opowiadamy historię naszego synka, zdajemy sobie sprawę, jak wiele zabrała mu choroba. Codziennie jesteśmy świadkami jego dramatycznej walki o to, by nauczyć się tego, co dla innych jest naturalne i codziennie zadajemy sobie pytanie: “dlaczego?”. Na chorobę Kacperka nikt jeszcze nie wymyślił leku. Jedynym dostępnym ratunkiem jest rehabilitacja...

Kategoria: 

Kiedy rodzi się dziecko, dla jego rodziców zmienia się cały świat

Kiedy rodzi się dziecko, dla jego rodziców zmienia się cały świat. Myślimy, kim ta mała istotka będzie w przyszłości. Planujemy mu piękne życie. Czasem jednak los bywa okrutny i weryfikuje nasze marzenia. Od tragicznej śmierci byliśmy o włos. To miał być poród w terminie, siłami natury. Nic wcześniej nie wskazywało na to, że dojdzie do tak tragicznego w skutkach krwawienia z odklejającego się łożyska. Tego dnia nie zapomnę do końca życia. Nagły ból, niesamowity krwotok i ja sama w domu. Błyskawiczny telefon na numer 112, szybka reakcja służby zdrowia. W szpitalu dosłownie

Kategoria: