Kolejni poszukiwani zatrzymani

Grójeccy policjanci zatrzymali kolejne kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jedna z nich to 23-latek poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Mężczyzna najbliższe 2,5 roku spędzi w zakładzie karnym.

Policjanci z grójeckiej jednostki prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni policjanci zrealizowali poszukiwania wobec pięciu osób.

We wtorek w ręce dzielnicowych wpadł 23-latek. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Okręgowy w Gdańsku celem odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu grójeckiego trafił do zakładu karnego. Pozostali mężczyźni w wieku 26-66 lat poszukiwani byli w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności oraz ustalenia miejsca pobytu.

Zadaniami związanymi z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości lub też osób zaginionych, w komendach powiatowych zajmują się specjalne zespoły funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Jednak niejednokrotnie zatrzymań dokonują policjanci z patrolówki, ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Kategoria: