Bezpieczna wycieczka rowerowa

Dzielnicowi spotkali się z dziećmi przed wycieczką rowerową i przygotowali pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, o których nie mogą zapomnieć niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści. Mundurowi namawiali do używania kasków ochronnych oraz elementów odblaskowych poprawiających widoczność, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych cyklistów. Młodzi rowerzyści otrzymali m. in. odblaski sfinansowane przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grójcu.

W piątek, 16 września br., dzielnicowi sierż. szt. Karina Jarzębska i sierż. szt. Łukasz Karczmarczyk z grójeckiej komendy spotkali się z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Bikówku. Wychowawczyni klasy zaplanowała tego dnia swoim podopiecznym wycieczkę rowerową, dlatego też dzielnicowi postanowili wykorzystać moment ich wyjazdu do tego, aby promować zasady bezpieczeństwa.

Stróże prawa rozmawiali z dziećmi o tym, jak powinny zachowywać się podczas rowerowych wycieczek, namawiali do używania kasków ochronnych oraz elementów odblaskowych poprawiających widoczność. Poruszony również został temat dotyczący obowiązkowego wyposażenia jednośladu. Mundurowi mówili również o zdrowym stylu życia bez uzależnień, szczególnie omawiając problematykę nadmiernego korzystania w telefonu. Uczestnicy spotkania od policjantów otrzymali odblaski i długopisy sfinansowane przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grójcu.

nadkom. Agnieszka Wójcik

KPP Grójec

Kategoria: