Profesjonalne usługi kosmetologiczne na wyciągnięcie ręki!

Profesjonalne usługi kosmetologiczne na wyciągnięcie ręki!

Coraz więcej osób wybiera powrót do rodzinnego miasta ponad zgiełk i anonimowość dużych aglomeracji. Jedną z takich osób jest kosmetolog z doświadczeniem wyniesionym z najlepszych warszawskich salonów - Kasia, która postanowiła wprowadzić wielkomiejski standard usług z branży beauty w Nowym Mieście nad Pilicą. Klientki i klienci poszukujący profesjonalnego kosmetologa nie muszą już jechać do Warszawy czy Łodzi.

 

Już w czasie studiów odbywała staże zawodowe w wielkich salonach świadczących usługi z branży beauty. Regularną pracę zaczęła  po uzyskaniu licencjatu. Był to salon kosmetologiczny w Warszawie, w którym mogła praktycznie wykorzystać  wiedzę zdobytą na studiach, poszerzać wachlarz własnych umiejętności i obserwować zmieniające się oczekiwania klientów i klientek. Mając do czynienia z różnorodnymi przypadkami, często specyficznymi, mogła pogłębiać swój warsztat pracy i uzyskiwać coraz lepsze jej efekty. To właśnie ogromna ilość szczególnych przypadków oraz zróżnicowane oczekiwania klientów warszawskiego salonu pozwoliły Kasi na uzyskanie dużej wiedzy praktycznej, na czym zawsze najbardziej jej zależało. Obecnie stale podnosi swoje kwalifikacje odbywając specjalistyczne kursy oraz szkolenia. Od niedawna z jej usług można skorzystać w Nowomiejskim Centrum Urody w Nowym Mieście nad Pilicą.

 

 Dziś Kasia chcę przybliżyć Nam skórę dojrzałą i dedykowane jej zabiegi.

  1. Zabiegi kosmetologiczne dla cery dojrzałej

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów ludzkiego ciała – pośredniczy pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym i stanowi barierę ochronną przed patogenami i czynnikami zewnątrzpochodnymi. Z biegam czasu nasza skóra potrzebuje zarówno odpowiedniej pielęgnacji, jak i dobrze dobranych zabiegów kosmetologicznych. Cera dojrzała charakteryzuje się grubszą warstwą rogową w niektórych miejscach oraz mniejszą elastycznością. Często staje się problematyczna, nadmiernie przesuszona, lub wrażliwa na różne czynniki. Wśród najczęściej zalecanych zabiegów znajdują się peelingi chemiczne. W zależności od rodzaju i stanu skóry, wybiera się alfa-hydroksykwasy lub beta-hydroksykwasy. Kwasy te w odpowiednich stężeniach mogą zniwelować plamy soczewicowate, delikatne zmarszczki czy przebarwienia. Dużą popularnością cieszą się również zabiegi mezoterapii bezigłowej i mikroigłowej. Zabiegi te przyczyniają się do spłycenia zmarszczek oraz poprawy jakości skóry.

  1. Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, są jednym z popularniejszych zabiegów, wykorzystywanych w kosmetologii. Polegają one, na aplikacji odpowiednio dobranego preparatu na powierzchnię skóry, w celu złuszczenia zrogowaciałego naskórka. Zabiegi te poprawiają również jakość skóry, odżywiają ją, pobudzają do regeneracji i wyrównują koloryt. Wśród peelingów znajdujących zastosowanie w mojej praktyce, znajdują się alfa-hydroksykwasy i beta-hydroksykwasy.

  • Alfa-hydroksywaksy – znane również jako kwasy AHA lub kwasy owocowe. Należą do nich popularne kwasy tj. : migdałowy, glikolowy, azelainowy czy pirogoronowy. Kwasy te wykorzystuje się w leczeniu trądziku, przebarwień, plam starczych, blizn i łojotoku. Kwas migdałowy stosowany jest do większości cer. Występuje w wiśniach, morelach i migdałach. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwłojotokowo. Zmniejsza oznaki starzenia się, spłyca zmarszczki oraz oczyszcza skórę z zaskórników. Kwas glikolowy naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. Jest delikaty i nie powoduje większych zmian na skórze, dzięki czemu idealnie sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej. Rozjaśnia, poprawiając koloryt skóry, nawilża i spłyca drobne zmarszczki. Poprawia gęstość skóry dzięki czemu staje się ona napięta i promienna. Kolejnym stosowanym przeze mnie kwasem jest kwas azelainowy, który szczególnie sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej oraz niwelacji przebarwień. Działa przeciwzapalnie, zmniejsza rogowacenie skóry, zapobiega powstawaniu zaskórników oraz pomaga w walce z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do pogorszenia kondycji naszej skóry i szybszego starzenia się. Kwas mlekowy z kolei wpływa na struktury kolagenu, przyczyniając się do poprawy napięcia i elastyczności skóry.
  • Do beta-hydroksykwasów zalicza się kwas salicylowy, który występuje naturalnie w korze wierzby, malinach czy liściach brzozy. Odpowiednie stężenia kwasu charakteryzują jego zastosowanie. Dobrze sprawdza się on zarówno w walce z przebarwieniami, bliznami jaki i ze zmarszczkami. Przyczynia się on również do poprawy kolorytu skóry.

 

  1. Mezoterapia

Calem zabiegów z użyciem mezoterpii jest poprawa napięcia skóry, uelastycznienie oraz spłycenie zmarszczek. Zabieg ten można wykonać za pomocą igiełek lub bez iniekcji – wykorzystując zjawisko elektroporacji.

  • Mezosterapia bezigłowa to zabieg z wykorzystaniem elektorporacji. Jest to nieinwazyjny zabieg, który dzięki silnemu przepływowi prądu przez skórę, skutkuje poprawą jej kondycji oraz spłyceniem drobnych zmarszczek. Za pomocą specjalnej głowicy, wprowadzane są substancje aktywne dostosowane do potrzeb i problemu skóry. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery i jest ciekawą alternatywą dla mezoterapii igłowej, która jest bardziej bolesna. Może powodować ból.
  • Mezoterpia mikroigłowa polega na precyzyjnym nakłuwaniu naskórka drobnymi igłami, wraz z użyciem odpowiednio dobranych składników aktywnych. Intensywne nakłucia odżywiają komórki i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Mezoterpia mikroigłowa stosowana jest w celu poprawy jakości skóry, redukcji blizn, zmarszczek oraz rozstępów i cellulitu.

Zapraszamy na zabiegi oraz konsultacje kosmetologiczne do Nowomiejskiego Centrum Urody.

NOWOMIEJSKIE CENTRUM URODY
kontakt.ncu@gmail.com
(+48) 690 - 320 - 425

Kategoria: