VI edycja Konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego rozstrzygnięta!

15 czerwca na obiektach sportowych w Warce rozegrany został II etap konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego. Przypomnijmy, że konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego. Jego organizatorami są Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. Konkurs ma na celu m.in. popularyzację postaci Kazimierza Pułaskiego oraz Marynarki Wojennej RP.

 

Kategoria: 

Wystawa „VII wieków Warki”

„Z radością i satysfakcją zapraszamy Państwa na warecki rynek - serce miasta, na wystawę plenerową z okazji 700-lecia Warki. Zapraszamy w podróż przez „VII wieków Warki” od roku 1321 po 2021, aby pozna lub przypomnie sobie dzieje naszej małej Ojczyzny, pięknej ziemi nad Pilicą, choćbardzo doświadczonej przez historię. Pomimo, że nie znamy dokładnej daty uzyskania praw miejskich przez Warkę, rok 1321 w materiałach źródłowych jawi się jako data przełomowa i symboliczna.

Kategoria: 

Wspólne ćwiczenia żołnierzy 6 MBOT z żołnierzami sił powietrznych i wojskami specjalnymi

75 Terytorialsów z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięło udział w trzech równoległych ćwiczeniach taktycznych odbywających się na terenie południowego Mazowsza. Żołnierze z 6 Mazowieckiej BOT szkolili się razem z żołnierzami 4 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Dęblina w ramach ćwiczenia „Myszołów 21”, Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca podczas ćwiczeń „Kobra” oraz z żołnierzami 3. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Powidza w trakcie ćwiczenia „Rybołów 21”. 

 

Kategoria: 

REPERTUAR KINA GOK 18 - 20 CZERWCA 2021

Piątek, 18 Czerwca
16:30 Filonek Bezogonek
18:00 Na rauszu

Sobota, 19 Czerwca
14:30 Filonek Bezogonek
16:00 DKF: Nędznicy
18:00 Na rauszu

Niedziela, 20 Czerwca
15:30 Filonek Bezogonek
17:00 Babyteeth

FILONEK BEZOGONEK (Animacja)
Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

Kategoria: 

Policjanci zabezpieczyli papierosową kontrabandę wartą ponad 230 tysięcy złotych

Praca policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą z Grójca doprowadziła do zatrzymania 54-latka, który posiadał prawie 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wyliczyli policjanci, gdyby podejrzanemu udało się wprowadzić papierosy na nielegalny rynek, naraziłby on Skarb Państwa na straty rzędu ponad 230 tysięcy złotych.

 

Wtorek okazał się wyjątkowo pechowy dla jednego z mieszkańców gminy Grójec, który miał w planach zarobić sporo gotówki – jedyny „szkopuł” polegał na tym, że chciał wzbogacić się w nielegalny sposób.

Kategoria: 

PRACA: Poszukujemy ogrodnika

Poszukujemy ogrodnika, który chciałby zająć się ogrodem i zapleczem gospodarczym pod Warszawą w gminie Jasieniec.
Ważne jest wykształcenie kierunkowe (ogrodnicze, nie sadownicze!) oraz posiadanie własnego samochodu lub prawa jazdy.
Doświadczenie i odbyte realizacje w założeniach ogrodowych będą atutem.
Oczekujemy zamiłowania do przyrody, zwierząt i pszczół.
Do obowiązków ogrodnika będzie należało dbanie o ogród warzywny oraz ogród kwiatowy. W przypadku miłośnika pszczół, również o pszczoły.

Kategoria: 

Wielomilionowe wsparcie dla Nowomiejskiego szpitala

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą uczestniczy w projekcie „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” realizowanego w ramach RPO WM 2014-2020”. Liderem projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą jest partnerem w tym projekcie.

 

Projekt jest w znacznej części finansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

 

Kategoria: 

Zobacz 175 wydanie gazety Nowe Dni

Opinia Wójta Gminy Jasieniec ws. lokalizacji lądowiska w Słomczynie. Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza w Grójcu. Marszałek Województwa Mazowieckiego w Nowym Mieście. Rewitalizacja centrum Belska Dużego zakończona. PARTNERSKA WIZYTA ZARZĄDU LIDL POLSKA W GRUPIE PRODUCENTÓW RAJPOL.  Zobacz o czym jeszcze napisaliśmy w 175 wydaniu gazety Nowe Dni.  Zapraszamy do lektury: KLIKNIJ TU.

Rewitalizacja centrum Belska Dużego zakończona

Zakończyły się prace przy rewitalizacji terenów centrum Belska Dużego Etap II przed budynkiem Urzędu Gminy, a odbioru prac dokonała komisja powołana przez Wójta Gminy Belsk Duży.

Skaryszewska firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe BRUK - BUD, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i wygrała postępowanie przetargowe zakończyła zaplanowane prace.

Zakres umowy obejmował przeprowadzenie m.in. prac budowlanych w zakresie rozbiórek nawierzchni, wykonania nowych nawierzchni, montaż oświetlenia ulicznego, montażu elementów małej architektury.

Kategoria: 

WRACA KINO W GRÓJCU

REPERTUAR KINA GOK
28 - 30 MAJA 2021

Piątek, 28 Maja
20:30 Kino Plenerowe: Jak być dobrą żoną [wstęp wolny, seans przy parkingu GOK]

Sobota, 29 Maja
15:00 Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
17:00 Oto My

Niedziela, 30 Maja
15:00 Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
17:00 Oto My

Kategoria: 

Opinia Wójta Gminy Jasieniec ws. lokalizacji lądowiska w Słomczynie

Jako Wójt Gminy Jasieniec, i jednocześnie jej mieszkaniec, informuję, iż – po przeprowadzeniu licznych spotkań i rozmów z mieszkańcami, konsultacjach z różnymi instytucjami i organizacjami, jak również po szczegółowej analizie informacji na temat powstania lądowiska w Słomczynie (planowanego do przekształcenia przez inwestora w lotnisko użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji) - odnoszę się negatywnie do realizacji tej inwestycji.

Kategoria: 

Medycyna Pracy w MOGIELNICY!!!

Budynek PRZYCHODNI ul.Dziarnowska 40
Krótkie TERMINY!!!
Codziennie!!!

Pełen zakres badań z medycyny pracy:
- badania do prawa jazdy i kierowcow wszystkich kategorii
- badania w narażeniu na promieniowanie jonizujące
- badania do pozwolenia na broń
- badania wstępne/okresowe/kontrolne
- badania dla celów sanitarnych Almed Aleksandra Zielińska
Kontakt:
Telefon: 608 343 310
Mail: almed-az@wp.pl

 

Kategoria: 

Już trzeci rok z rzędu podwarszawski Tor Słomczyn gościć będzie Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto

Już trzeci rok z rzędu podwarszawski Tor Słomczyn gościć będzie Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto, organizowane przez klub Supermoto Poland. Kręty, asfaltowy tor, trasa offroadowa, skoki żywcem wzięte z motocrossu, sprawiają, że Supermoto jest, można powiedzieć, najbardziej widowiskową formułą sportu motorowego.

Kategoria: 

Personel medyczny SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Jeszcze ponad rok temu nikt nie przypuszczał, że przyjdzie nam stawić czoła pandemii koronawirusa, a nasze codzienne życie zmieni się tak bardzo. Wielu z nas do tej pory nie zastanawiało się od kogo zależy nasze życie i zdrowie oraz ile pracy i zaangażowania wymaga się każdego dnia od tych, którzy robią wszystko, by nie zostawić nikogo w potrzebie.

Sytuacja jakiej doświadczyliśmy nie miała miejsca od ponad stu lat. Dzięki współpracy pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą z administracją rządową udało się zapobiec wielu zagrożeniom.

Kategoria: 

Strony