Uwaga na nielegalne odpady! Wspólnie zadbajmy o środowisko

W ostatnich latach przybiera na sile zjawisko porzucania odpadów i nielegalnego ich magazynowania. Ten problem dotyczy całego kraju. Dzikie wysypiska powstają również na terenie powiatu grójeckiego. Najczęściej to wynik działalności przestępczej. Przestrzegamy mieszkańców przed zagrożeniem, jakie niosą za sobą takie praktyki. Nie chodzi tylko o negatywne skutki dla środowiska naturalnego.

Kategoria: 

Tytus Brzozowski. 12 miast – w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wspólnie z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA zaprasza na bardzo ciekawą nową wystawę czasową. To podróż śladami polskiego dziedzictwa poza granicami naszego kraju. Przewodnikiem podczas tej wyprawy jest znany polski artysta Tytus Brzozowski, który na zlecenie Instytutu POLONIKA stworzył cykl malarski obejmujący trzynaście obrazów. Dwanaście prac przedstawia miasta w różnych częściach świata i znajdujące się w nich miejsca czy obiekty stanowiące materialne ślady obecności Polaków za granicą.

Kategoria: 

Zielony Ład, czyli uczmy się grać w zielone

W ramach zakończonej XII edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022 odbyła się konferencja, w tym dwie debaty na temat tego jak Zielony Ład wpłynie na zmiany w polskim ogrodnictwie. Mimo krytyki tej unijnej odpowiedzi na zmiany klimatyczne, eksperci są zdania, że Zielony Ład może być szansą dla polskiego ogrodnictwa. W tym kierunku wypowiadali się Poseł Mirosław Maliszewski, Minister Jan Krzysztof Ardanowski, Prezes Maciej Majewski oraz dr Mirosław Korzeniowski, lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Core Teamie.

Kategoria: 

Podsumowanie inwestycyjne 2021

Początek roku to idealny czas zarówno na podsumowanie, jak i na przekazanie wyrazów wdzięczności. Chciałbym serdecznie podziękować Staroście Grójeckiemu Krzysztofowi Ambroziakowi, Wicestaroście Jolancie Sitarek oraz Członkom Zarządu Marzenie Kołacz-Rosołowskiej, Pawłowi Siennickiemu, Andrzejowi Zarębie, a także Przewodniczącemu Rady Powiatu Grójeckiego Januszowi Karbowiakowi oraz wszystkim Radnym Rady Miejskiej w Grójcu i Radnym Rady Powiatu Grójeckiego za owocną współpracę. Już kolejny rok działamy wspólnie na rzecz naszych mieszkańców.

Kategoria: 

Uroczyście przekazanie sprzętu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu

5 stycznia br. Członkowie Zarządu Powiatu uroczyście przekazali sprzęt i  wyposażenie jakie zakupione zostało w ramach Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na potrzeby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.
Środki na realizację zadania przekazane zostały przez Powiat Grójecki.

Znacznie przekroczyli prędkość i już przekonali się o wyższych mandatach

Od 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych w ruchu drogowym. Mimo wysokich kwot obowiązujących za wybrane wykroczenia, kilkoro kierowców nadal nie dostosowało prędkości do ograniczeń na drogach i będzie musiało zapłacić mandaty już po dużo wyższych stawkach.

Kategoria: 

Filia Wydziału Komunikacji i Transportu w Mogielnicy

W poniedziałek 3 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy w Mogielnicy rozpoczęła działalność filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Krzysztof Ambroziak, Burmistrz Gminy i Miasta w Mogielnicy Sławomir Chmielewski, Radny Powiatu Grójeckiego Robert Lipiec oraz Naczelnik wydziału Komunikacji i Transportu Tomasz Nowakowski.

Od dzisiaj mieszkańcy Gmin Mogielnica oraz Nowe Miasto nad Pilicą mogą załatwić wszystkie sprawy z zakresu wydziału komunikacji i transportu w Mogielnicy.

Kategoria: 

Od 3 stycznia nowomiejski szpital wznawia przyjęcia pacjentów "niecovidowych"

SPZOZ w Nowym Mieście od dnia 3.01.2022r wznawia przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitala.
Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego z dnia 24.12.21r, SPZOZ w Nowym Mieście realizując świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, przestaje być szpitalem "covidowym", jednakże ma zapewnić 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

SPZOZ Nowe Miasto nad Pilicą

Kategoria: 

Dni Patrona w CKZiU Nowa Wieś

W grudniu społeczność szkoły czci pamięć Patrona - Tomasza Nocznickiego, którego życie związane jest ze wsią mazowiecką, ale spuścizna po nim należy do skarbu całego narodu. W tym roku obchodzimy 77. rocznicę śmierci Tomasza Nocznickiego - działacza ruchu ludowego i niepodległościowego, publicysty, posła na Sejm w latach 1922-1927 i senatora w latach 1928 - 1930, ministra bez teki w rządzie Jędrzeja Moraczewskiego.

Kategoria: 

Uwaga! Komunikat ws. wody pitnej - gm. Grójec

Dziś na stronie gminy opublikowano krótki komunikat w sprawie stanu wody pitnej: " Informujemy mieszkańców miejscowości: Pabierowice, Mięsy, Wólka Turowska, Mirowice, Janówek, Lisówek - okolice Ośrodka dla Uchodźców. Częstoniew A i B, Falęcin, Kociszew, Wola Krobowska, Krobów, Marianów, Słomczyn, Gościeńczyce, że po zbadaniu próbek  wody z wodociągu w Kociszewie, wskazane dla celów spożywczych jest jej przegotowanie. Woda do celów bytowych może być używana bez ograniczeń.

Kategoria: 

Świąteczne paczki od radnych Rady Miejskiej w Grójcu

Tradycją już jest, że radni z Grójca przygotowują bożonarodzeniowe prezenty dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia radni Rady Miejskiej w Grójcu, ufundowali 21 paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci i seniorów w Gminie Grójec, wskazanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grójcu.

Kategoria: 

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wiedzą więcej o ubezpieczeniach społecznych

Celem projektu „Lekcje z ZUS” jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych ludzi wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja, by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Kategoria: 

Jak zostać Świętym Mikołajem – wspólna inicjatywa Aresztu Śledczego w Grójcu w porozumieniu z PCPR w Grójcu

Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne, czy jesteśmy bogaci, czy biedni. Zawsze można czymś się podzielić. Tak też było i tym razem. Przedstawiciele Aresztu Śledczego w Grójcu dzielili się prezentami ze wspaniałą rodziną, która pozostaje pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu.

 

Kategoria: 

Komunikat likwidacja kasy w US Grójec

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2022 r. w związku z wygaśnięciem umowy z firmą Monetia Sp. z o.o. zostaną zlikwidowane punkty kasowe.  

Wpłat z tytułu podatków, opłat i niepodatkowych należności budżetowych można dokonać bezgotówkowo za pośrednictwem rachunku bankowego, albo w formie gotówkowej w placówkach bankowych, pocztowych i innych instytucjach płatniczych.  

Lista rachunków bankowych w Urzędzie Skarbowym w Grójcu

Opłata skarbowa:
Bank Pekao SA
URZĄD GMINY i MIASTA GRÓJEC
64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

Podróżuj spokojnie w święta z e-biletem!

Od grudnia za przejazdy odcinakami autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) możesz zapłacić tylko w sposób elektroniczny.
Zaplanuj podróż i kup e-bilet autostradowy w najprostszy dla siebie sposób!
Znajdziesz go w nowej bezpłatnej aplikacji e-TOLL PL BILET, w aplikacjach partnerów e-TOLL oraz w sieci dystrybucji stacjonarnej partnerów.

Paczki od Wójta Gminy

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, to najbardziej rodzinne święta. Choinka, opłatek, życzenia, tworzą niezapomnianą atmosferę. Wszyscy przygotowujemy się na ten czas robiąc zakupy, pakując prezenty, czy ubierając choinkę.    

Z tej to okazji Wójt Gminy Błędów Mirosław Jakubczak z przedstawicielem GOPSU i Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odwiedzili dzieci i dorosłych z najbardziej potrzebujących rodzin. W sumie 69 „słodkich świątecznych paczek” sprawiło radość malusińskim.

 

Kategoria: 

Piłkarskie zmagania szkół podstawowych

Piątkowe popołudnie,10 grudnia br. upłynęło pod znakiem Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Organizatorem był Gminny Uczniowski Klub Sportowy oraz GKS Belsk Duży.

Zmagania odbyły się w hali sportowej belskiego GOSiR-u. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc oraz Zaborowa. Zostały one podzielone na dwie kategorie wiekowe. W jednej rywalizowały dzieci z klas IV-VI, zaś z drugiej młodzież z VII i VIII klasy.

Kategoria: 

Strony