Ratownik medyczny w więzieniu
13 października każdego roku obchodzimy w Polsce Dzień Ratownictwa Medycznego. To święto polskiego ratownictwa zostało ustanowione Ustawą z dnia 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Ten dzień jest nie tylko świętem przedstawicieli systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jest także dobrą sposobnością, by uświadomić społeczeństwo, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Dlatego Służba Więzienna stale włącza się do działań mających na celu edukację osób pozbawionych wolności z zakresu pierwszej pomocy.




















