200 tys. złotych dla organizacji społecznych z terenu Powiatu Grójeckiego

W środę 22 marca odbyło się podpisanie umów oraz uroczyste wręczenie certyfikatów dla organizacji pozarządowych i kół gospodyń wiejskich, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Powiatu Grójeckiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku.

Ogromne zainteresowanie dotacjami w kwocie do 5000 złotych  sprawiło, że tegoroczne kryteria oceny ofert wprowadzone przez Starostwo Powiatowe w Grójcu były bardzo wysokie.

Kategoria: 

Nowy kompleks sportowy w Wilkowie Drugim

Po rozstrzygnięciu przetargu, Wójt Gminy Błędów w zeszły czwartek zawarł umowę z Zakładem Remontowo – Budowlanym ELLA Bronisław Gawrylczyk z Sochaczewa na budowę kompleksu sportowego w Wilkowie Drugim.
Inwestycja obejmuje budowę sali gimnastycznej z łącznikiem do istniejącego budynku szkoły oraz budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią czterotorową.  Wartość umowy wynosi 8.527.583,97 zł.

Kategoria: 

ZDECYDOWENE „NIE” WSZYSTKIM TRZEM WARIANTOM OBWODNICY AGLOMERACJI WARSZAWSKIEJ A50

MIESZKAŃCY PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI POWIATU GRÓJECKIEGO i POŁUDNIOWEJ GMINY TARCZYN MÓWIĄ ZDECYDOWENE „NIE” WSZYSTKIM TRZEM WARIANTOM OBWODNICY AGLOMERACJI WARSZAWSKIEJ A50 POZA USTALONYMI W 2021 ROKU PRZEZ GDDKiA KORYTARZAMI

 
Piątek, 31 marca 2023, godz. 15.00-18.00, przejście dla pieszych na S7
Rembertów, Gmina Tarczyn

Kategoria: 

Remonty pomieszczeń i inwestycje w SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą

W ostatnim czasie SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą dokonał kompleksowej przebudowy części pomieszczeń dawnego oddziału ginekologiczno - położniczego o powierzchni 191,20 m kw. W wyniku przeprowadzonych prac utworzono 5 sal dla pacjentów z indywidualnymi łazienkami (w tym 1 sala przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz punkt pielęgniarski.

 

Wyremontowane pomieszczenia zostaną wykorzystanie na potrzeby oddziałów szpitala.

Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, kwota to: 1.003.826,56 zł.

Umowa na modernizację Al. Niepodległości w Grójcu podpisana

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Grójcu zawarta została umowa pomiędzy Powiatem Grójeckim a firmą STRABAG Sp. z o. o. z Pruszkowa na realizację zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1647W Głuchów – Grójec – Kępina na odcinku od istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w Grójcu do istniejącego chodnika w m. Kępina.

Kategoria: 

Strony