„Szlakiem Piastowskim”

Wycieczka „Szlakiem Piastowskim” uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drwalewie.

Nasza szkołą otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki z projektu „Poznaj Polskę” – edycja 2022.

W dniach 4 – 6 maja 2022r. grupa uczniów z kl. 4 – 8 wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę „Szlakiem Piastowskim”. W ciągu trzech dni odwiedziliśmy Lednicę, Gniezno, Poznań, Puszczykowo, Kruszwicę, Strzelno i Biskupin.

Kategoria: 

Nasze serce, dzięki Mieszkańcom, systematycznie zapełnia się nakrętkami

Nasze serce, dzięki Mieszkańcom, systematycznie zapełnia się nakrętkami. Zebrane nakrętki przeznaczane są na wsparcie chorych dzieci lub fundacje, które je wspierają.

Kogo będzie można teraz wspomóc?

Prosimy o zgłaszanie kolejnych celów zbiórek na rehabilitację dzieci z terenu Gminy Chynów.

W tym celu prosimy o zgłoszenia na adres: promocja@chynow.pl

 

Kategoria: 

Erasmus + w Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu

Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu uczestnikami stażu zawodowego w Danii i Turcji w ramach akredytowanego projektu 20211-1-PL01-KA121-VET-000018596 programu ERASMUS+ Akcja 1 w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Erasmus + to program Unii Europejskiej na rzecz edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu.
Otwiera umysły, zmienia życie!

W ramach projektu szkolili się :

Kategoria: 

Uczeń ze szkoły z Goszczyna w powiecie grójeckim nagrodzony w konkursie indywidualnym „Koloratorium”

Program społeczny „Koloratorium” nie zwalnia tempa. W ramach akcji rywalizują nie tylko szkoły podstawowe z całej Polski, które grają o nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody, lecz również młodzi odkrywcy. Poznaliśmy zwycięzców konkursu indywidualnego – autorzy 10 najlepszych prac plastycznych i literackich zdobyli hulajnogi elektryczne. Wśród nich jest Szymon Pucek ze Szkoły Podstawowej w Goszczynie, w powiecie grójeckim, który został nagrodzony w konkursie plastycznym.

Kategoria: 

Podróż europejskich i polskich jabłek do Tajlandii

Ruszyła kampania promocyjna jabłek z Polski do Tajlandii i Malezji! Dwuletni projekt „Dar polskich sadów. Jabłka z serca Europy” to szeroko zakrojone działania kierowane do konsumentów a także do przedstawicieli biznesu w Tajlandii i Malezji prowadzona przez Stowarzyszenie „Unia Owocowa” oraz Związek Sadowników RP. Rynek Tajlandii pod kątem jabłek jest bardzo perspektywiczny, stale się rozwija a ilość importowanych jabłek to nawet 152 tysiące ton rocznie. Głównymi dostawcami jabłek do Tajlandii są Chiny, Stany Zjednoczone i Nowa Zelandia.

Kategoria: 

Strony