Remont mostu we wsi Mięsy na ukończeniu

Dobiega końca kapitalny remont mostu we wsi Mięsy (gmina Grójec). Most znajduje się na rzece Krasce. Pomimo cząstkowych remontów dokonywanych w ostatnich latach wymagał on kompleksowej odbudowy. "Remont w całości finansowany jest ze środków Powiatu Grójeckiego. Koszt to około 130 tys zł" - powiedział nam Janusz Karbowiak Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego.
Zakończenie prac przewidziano na 29.04.22 roku. Wykonawcy inwestycji poinformowali naszą redakcję, że prace są na ukończeniu i dotrzymają terminu realizacji.

Kategoria: 

Katyń, Smoleńsk – Technikum w Nowej Wsi pamięta

Miesiąc kwiecień, nazywany Miesiącem Pamięci Narodowej, jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii Polski, a także oddania czci bohaterom i ofiarom tragedii, ginącym za naszą wolność.
Kwiecień przypomina wojenną okupację, deportacje Polaków na Syberię i do Kazachstanu, tragedię polskich oficerów, którzy zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu i w innych miejscach na nieludzkiej ziemi.

Kategoria: 

6 tys. drzew na Dzień Ziemi od pracowników Faurecii!

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto celebrowane na całym świecie w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej i jesiennej na półkuli południowej. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę”. Od ponad 50 lat mieszkańcy Ziemi podejmują liczne inicjatywy na rzecz ratowania środowiska naturalnego, w trosce o przyszłość naszego gatunku i planety. Pracownicy Faurecii także dołożyli swoją cegiełkę i aktywnie włączyli się w działania.

Dla siebie i dla innych

Kradzież samochodu, włamanie i tymczasowy areszt

Decyzją grójeckiego sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 24-latek. Policjanci z Grójca ustalili, ze ten mężczyzna ma związek z kradzieżą osobowego audi. Do zdarzenia doszło w Wielkanoc. W toku czynności wyszło na jaw, że zatrzymany ma na swoim koncie włamanie do innego pojazdu i kierowanie po alkoholu. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Kategoria: 

Nawet niewielkie ekozmiany poprawiają stan naszego środowiska

Dzień Ziemi to moment, w którym często przypominamy sobie o zobowiązaniach względem środowiska naturalnego. W wielu miejscach Polski organizowane są akcje sprzątania, a wielu ludzi chętnie się w nie włącza. Z roku na rok jednak natura boryka się z coraz większymi problemami. Dlatego właśnie warto pamiętać o ekologicznych nawykach nie tylko od święta, ale także każdego dnia w roku.

Kategoria: 

Młodzi muzycy w Starej Wsi

W Łęczeszycach powstała nowa orkiestra. Jej twórcą i dyrygentem jest Agata Dąbrowska. W jej działania włączył się aktywnie belski samorząd. Wójt Władysław Piątkowski zaprosił młodych muzyków do świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.

Budynek GOSiR od kwietnia jest oficjalnie nowym miejscem prób nowopowstałej orkiestry. Kierownik belskich obiektów sportowych GOSiR Marek Szewczyk zadbał, aby w każdy piątek muzycy mieli jedną z sal świetlicy tylko dla siebie.

 

Kategoria: 

Dwie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jedna osoba za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z grójeckiego wydziału ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Kategoria: 

Jak spędzili święta żołnierze 6MBOT? Wielu z daleka od domów i rodzin

W czasie Świąt Wielkanocnych żołnierze 6MBOT realizują zadania zarówno na granicy, jak i wspierają uchodźców z Ukrainy.  

 

Operacja „Silne Wsparcie"

 

Blisko 2000 żołnierzy WOT spędziło Wielkanoc na służbie, dziesiątki kilometrów od domów i najbliższych, wypełniali swoje zadania na polsko-białoruskiej granicy. Jednak nawet tu nie zabrakło świątecznej atmosfery - były życzenia i wspólny posiłek.  

 

Kategoria: 

Do 22 kwietnia trwa nabór wniosków w tegorocznej edycji konkursu "Działaj Lokalnie"

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. uprzejmie informuje, że do 22 kwietnia trwa nabór wniosków w tegorocznej edycji konkursu "Działaj Lokalnie", w którym można zdobyć granty w wysokości do 5 500 zł na realizację projektów aktywizujących lokalną społeczność. 

 

O dofinansowanie mogą ubiegać się mające siedzibę w gminach: Warka, Grójec, Jasieniec, Chynów, Goszczyn:

Kategoria: 

Strony