Podziękowania od SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą za pomoc w walce z koronawirusem

Pandemia to wyjątkowo trudny czas dla całego społeczeństwa, a w szczególności dla placówek medycznych. Okazuje się, że mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej od wielu osób i instytucji płynie pomoc do walki z koronawirusem. Takich gestów solidarności i konkretnego rzeczowego i finansowego wsparcia – w celu przeciwdziałania oraz leczenia pacjentów z objawami COVID-19 i innymi chorobami – doznał szpital w Nowym Mieście nad Pilicą.

Serdeczne podziękowania i słowa uznania kierujemy do:

Kategoria: 

Szpital w Nowym Mieście ponownie dostępny dla wszystkich

Decyzją Wojewody Mazowieckiego z dn. 30.10.2020r. szpital w Nowym Mieście nad Pilicą z dniem 5 listopada 2020r. został przekształcony w szpital covidowy. Tym samym został zobowiązany do realizowania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie 71 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz zapewnieniem 1 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Kategoria: 

SPACERKIEM PO PARKU - odcinek 5

Czy pamiętacie Państwo nasze wspólne spacery po parku online? Wracamy do tego tematu, na zewnątrz zrobiło się mroźno, a nasz park jest trochę uśpiony. Tym razem zapraszamy do poznania jego walorów przyrodniczych. Ścieżka edukacyjna zaprowadzi nas z górnego parku do rzeki, pomoże zgłębić wiedzę o bogactwie skupisk roślinnych i ptasich w dolinie dolnej Pilicy. Stary park w Winiarach jest nie tylko zabytkiem kultury, ale wyróżnia się także niezwykłym bogactwem siedlisk przyrodniczych i populacji ptaków. Roślinność parku odznacza się dużą naturalnością.

Kategoria: 

Kolejny powód do dumy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Wizytówką naszej szkoły jest efektywny udział uczniów w różnego rodzaju projektach i programach społecznych, edukacyjnych, kulturowych. Służą one przede wszystkim stwarzaniu uczniom warunków do rozwijania własnych umiejętności. Już po raz siódmy uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi otrzymali stypendium w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Kategoria: 

Dobra współpraca

Początek roku to idealny czas zarówno na podsumowanie, jak i na przekazanie wyrazów wdzięczności. Chciałbym serdecznie podziękować Staroście Grójeckiemu Krzysztofowi Ambroziakowi, Wicestaroście Jolancie Sitarek oraz Członkom Zarządu Marzenie Kołacz-Rosołowskiej, Pawłowi Siennickiemu, Andrzejowi Zarębie, a także Przewodniczącemu Rady Powiatu Grójeckiego Januszowi Karbowiakowi oraz wszystkim Radnym Rady Miejskiej w Grójcu i Radnym Rady Powiatu Grójeckiego za owocną  współpracę.

Kategoria: 

Strony