Poprawa powiatowej infrastruktury drogowej i sportowej to priorytet dla Zarządu Powiatu

W środę 29 września w Starostwie Powiatowym w Grójcu podpisano dwie umowy na realizację: przebudowy drogi powiatowej Błędów – Wilków w miejscowości Błędów oraz przebudowy drogi powiatowej w Błędowie w ciągu drogowym Trzylatków – Kozietuły o łącznej długości prawie kilometra. Drogi zostaną przebudowane i poszerzone a teren odwodniony.

Kategoria: 

Bezpłatne zajęcia rolkowe dla dzieci

Dzięki owocnej współpracy wójt gminy Jasieniec Marty Cytryńskiej, jasienieckiego GOPS-u, Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu oraz Przewodniczącym Rady Rodziców Arkadiusza Idzikowskiego, ruszamy z nowym przedsięwzięciem sportowym! Mamy przyjemność zaprosić dzieci z klas I-IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu do zapisów na darmowe zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na rolkach.

Kategoria: 

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą w dobrych rękach

Zdrowie, to priorytet dla każdego człowieka, dlatego tak ważna jest jego ochrona, która należy do najważniejszych obowiązków państwa. Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wszyscy obywatele, niezależnie od ich sytuacji materialnej, muszą mieć zapewniony równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych.

Kategoria: 

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami od 2005 r. Impreza wraca do miasta po przerwie spowodowanej ubiegłorocznymi obostrzeniami pandemicznymi. Organizatorami pikniku są: Stowarzyszenie W.A.R.K.A i Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Piknik rozpocznie się Paradą Pułaskiego, która ruszy z wareckiego rynku o godzinie 12:00. Tradycyjnie paradę poprowadzi Kazimierz Pułaski ze swoimi przybocznymi.

Kategoria: 

Uroczyste otwarcia dróg na terenie Gminy Błędów

W ubiegłym tygodniu odbyły się aż dwie uroczystości otwarcia dróg w naszej gminie. W dniu 28 września o godz. 1300 miało miejsce uroczyste otwarcie drogi Tomczyce – Jadwigów, na którym obecny był Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – pan Leszek Przybytniak, w otwarciu uczestniczył również Wójt Gminy – Mirosław Jakubczak, Sekretarz Gminy – Jacek Adamski, wykonawca projektu – Stanisław Gabriel, Główny Specjalista Referatu Ochrony Środowiska i Inwestycji – Mieczysława Sitarek oraz sołtys wsi Tomczyce – Katarzyna Bator wraz z mieszkańcami wsi.

Kategoria: 

Strony