Najlepszy Produkt Turystyczny Mazowsza – Piknik Vivat Pułaski

24 października podczas Gali 15-lecia Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI otrzymał Certyfikat NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO w kategorii impreza cykliczna. Certyfikat odebrała dyrektorka Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak.

Kategoria: 

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Doceń jej piękno i zadbaj o przyrodę

Zieleń, czerwień, żółć i brąz sprawiają, że jesień to niezwykle barwna pora roku. Wielokolorowe liście są już nie tylko na drzewach, ale również pokrywają trawniki i runo leśne. W lasach trwa grzybobranie, a w parkach i skwerach można spotkać ludzi korzystających z ostatnich dni ciepła. Na terenach rekreacyjnych nietrudno jednak napotkać również na porozrzucane śmieci oraz dzikie wysypiska.

Kategoria: 

Życzenia dietetyków dla sadowników na Światowy Dzień Owoców i Warzyw

21 października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla producentów złożyli dietetycy. Redakcje największych portali, magazynów, pracownicy Zakładu Żywienia Człowieka, Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, studenckie Koło Naukowe Żywienia Człowieka, dietetycy kliniczni propagujący „połowę talerza”. Święto jest okazją by przypomnieć, że warzywa i owoce powinny stanowić połowę każdego naszego posiłku, są zatem podstawą odżywiania.

Kategoria: 

UWAŻAJMY NA CMENTARZACH

Zbliża się powoli 1 listopada czyli Święto Zmarłych. Grójeccy policjanci już pełnią służby w rejonie cmentarzy, zwracając uwagę na porządek publiczny oraz osoby mogące dokonywać przestępstw i wykroczeń. Pamiętajmy, że jest to okres, w którym można się spodziewać zwiększonej aktywności złodziei, którzy „odwiedzać" będą cmentarze. Jak co roku w tym okresie przypominamy wszystkim o zachowaniu czujności.

Kategoria: 

Cała prawda o przejmowaniu Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą

W związku z pytaniami jakie otrzymuję od mieszkańców miasta i gminy, a dotyczącymi przejęcia Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą przez gminę Nowe Miasto nad Pilicą od Starostwa Powiatowego w Grójcu, pragnę przedstawić okoliczności i obiektywną rzeczywistość związaną z wyżej wymienionym przejęciem.

PRZEBUDOWA CENTRUM ADMINISTRACYJNEGO = GODNE WARUNKI DLA MIESZKAŃCÓW

Wójt Marta Cytryńska, wraz ze skarbnik gminy Anetą Kwiatkowską, w obecności przewodniczącego Rady Gminy Marcina Manowieckiego, podpisała umowę z wykonawcą (Korporacja Budowlana „DARCO” Dariusz Żak), dotyczącą wykonania projektu oraz przebudowy centrum administracyjnego gminy Jasieniec. To historyczny moment, który stanowi początek dostosowania głównego budynku użyteczności publicznej w gminie do wyzwań rozwojowych, jak również do odpowiednich standardów, związanych z obecnymi czasami (wymaganych polskim i unijnym prawem).

Kategoria: 

Strony