Międzynarodowy sukces

Uczennice z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym zdobyły pierwsze miejsce w IV edycji międzynarodowego konkursu wideo!

Grupa uczennic z klas ósmych z rodzicami i panią Iloną Szymańską wzięła udział w uroczystej gali rozdania nagród IV edycji międzynarodowego konkursu wideo „Dzień z życia ucznia z różnych krajów świata”. Konkurs zotał zorganizowany przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

Kategoria: 

Ćwiczenia psów specjalnych

Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu oraz z Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne manewry były doskonałą okazją do wymiany praktycznych informacji na temat technik i metod szkolenia oraz wykorzystania psów specjalnych w codziennej służbie.

Szkolenie psów służbowych i przewodników w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie

Kategoria: 

Dzielnicowy z seniorami o bezpieczeństwie

Grójeccy dzielnicowi spotykają się z seniorami. Ich celem jest uświadamianie o nowych rodzajach zagrożeń i przestępstw, jakich ofiarami padają najczęściej właśnie osoby starsze. Policjanci stawiają na bardziej kameralne spotkania, podczas których seniorzy mogą zadawać pytania i możliwa jest rozmowa z uczestnikami spotkania. Tym razem asp. szt. Arkadiusz Dąbrowski odwiedził Klub Złota Jesień w Jasieńcu.

Kategoria: 

Dodatkowa szansa, by zostać żołnierzem - 6MBOT ogłasza dodatkowy nabór

To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych służbą w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, które nie zdążyły na sierpniowe wcielenie. 6MBOT ogłasza dodatkowy nabór kandydatów - szkolenie ruszy już 8 października!   

Służba "na pięć" - dlaczego warto zostać terytorialsem?  

Wojska Obrony Terytorialnej są spadkobiercami tradycji Armii Krajowej. Możliwość noszenia munduru oraz oliwkowego beretu z orzełkiem to niewątpliwie zobowiązanie, ale również ogromny honor. 

Kategoria: 

Najpopularniejsze warzywa i owoce września

Rośnie konsumpcja i różnorodności spożycia warzyw i owoców. Wskaźniki rosną kolejny miesiąc z rzędu. Największym wzrostem „wrzesień do września” mogą pochwalić się jeżyny (18%), maliny (12%), cukinia (12%) i papryka (5%). W każdym przypadku oznacza to ponad 1 mln konsumentów więcej. Mimo tego jedynie 15% Polaków odżywiało się we wrześniu zgodnie z zaleceniami dietetyków – minimum połowę tego, co jemy stanowią warzywa i owoce. Wskaźnik „Wczoraj na talerzu” był we wrześniu na niskim poziomie (45,9 pkt). Wskazuje to na niedostateczny udział warzyw i owoców na talerzach przeciętnego Polaka.

Kategoria: 

Strony