Udana promocja warzyw i owoców podczas Narodowego Dnia Sportu

Owoce i warzywa są częścią aktywnego stylu życia. Plantatorzy i przetwórcy wzmacniają to postrzeganie. Współpracując ze sobą zostali w tym roku strategicznym partnerem Narodowego Dnia Sportu. 18 września razem ze sportowcami pokazywali, że „dobra forma zaczyna się na talerzu”, a warzywa i owoce powinny stanowić połowę każdego naszego posiłku. X jubileuszowa edycja pobiła rekordy frekwencji. Centralnym punktem był wielki rodzinno-edukacyjny piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Częścią pikniku była strefa owoców i warzyw.

Kategoria: 

Bezpieczna wycieczka rowerowa

Dzielnicowi spotkali się z dziećmi przed wycieczką rowerową i przygotowali pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, o których nie mogą zapomnieć niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści. Mundurowi namawiali do używania kasków ochronnych oraz elementów odblaskowych poprawiających widoczność, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych cyklistów. Młodzi rowerzyści otrzymali m. in. odblaski sfinansowane przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grójcu.

Kategoria: 

INWESTYCJE DROGOWE

W ostatnim czasie udało się ukończyć 7 inwestycji drogowych, a 4 inne są właśnie realizowane.

Wszystkie inwestycje realizowane są dzięki wsparciu środków z Samorządów Gminnych oraz środków zewnętrznych pochodzących z Sejmik Województwa Mazowieckiego, Lasów Państwowych i Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg.

21 września br. planowane jest podpisanie umowy na przebudowę drogi Bartodzieje-Warpęsy przez miejscowość Wierzchowinę. #GminaJasieniec

Kategoria: 

Nowa wystawa czasowa w Muzeum w Warce „Ramię krzep - Ojczyźnie służ”

16 września 2022 r. w Muzeum mi. Kazimierza Pułaskiego w  Warce odbędzie się uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”. 135 rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce”, przygotowanej przez Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego jest partnerem wystawy.

Kategoria: 

Pismo w sprawie starego dworca

Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu Karol Biedrzycki skierował pismo do Prezesa Zarządu PKS Sp. z o.o. Grzegorza Zalewskiego w sprawie przyszłości starego dworca autobusowego przy ul. Laskowej w Grójcu. „Sądzę, że nie tylko mi zależy na poprawie wizerunku centrum naszego Grójca”. napisał na swoim profilu Karol Biedrzycki.

Kategoria: 

Strony